Za špatným trávením, nadváhou, ale také oslabenou imunitou, mohou stát toxiny, které jsou usazeny v těle, především v tlustém střevě. Je to dáno nezdravým životním stylem a zařazením nevhodné stravy, ale na vině jsou také léky nebo chemikálie, které jsou přítomny v ovzduší, půdě i vodě. Jedinou cestou, jak toxiny z těla vyplavit, je dieta založená na vyplavování nebezpečných látek z těla. A které produkty pomohou s ucpanými střevy, doplní potřebné vitamíny a antioxidanty, rozhýbou metabolismus, ale díky kterým shodíte během několika málo dnů až 5 kg?

Zdraví za pár korun

Budete se divit, ale základem této detoxikační kúry nejsou drahé preparáty za několik tisíc korun, ani nepatří mezi inzerované výrobky farmaceutických firem. Návratem k těmto produktům také vzdáváme hold našim předkům, kteří domácích výpěstků a mléčných výrobků využívali nejen pro nasycení, ale také v lidovém léčitelství. Co tedy stojí za jedinečným řešením, které odlehčí vašemu tělu a navrátí ztracenou formu? Základem pro očistu organismu během 3-7 dní je zázračná červená řepa, kterou doplňuje kvašený mléčný kefír!

Červená řepa je domácí lékárna

Řepa je doslova nabitá vitamín C, řady B nebo E, obsahuje řadu minerálů jako draslík, vápník, železo, mangan, hořčík, jód nebo selen. Díky tomu zvyšuje odolnost organismu a posiluje imunitu, pomáhá také při trávení a pročištění střev, prokazatelně snižuje cholesterol v krvi. Její konzumace je obzvláště vhodná při chudokrevnosti nebo léčbě dny.

Kefír je lepší probiotikum než jogurt

Kefír je kvašený mléčný výrobek, který obsahuje více probiotik než jogurt. Pomáhá zvýšit obranyschopnost organismu, což je v této době více než žádoucí. Současně reguluje činnost střev i krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu, pomáhá při léčbě osteoporózy a revmatu. Velmi příznivě působí na srdce a kardiovaskulární systém, vhodný je při astmatických, ale tak ekzematických diagnózách.

Červená řepa s kefírem očistí tělo už za 3 dny

Jak by měla očistná kúra probíhat? Měla by trvat 3 až 7 dnů, během kterých denně zkonzumujte 1,5 kg vařené řepy, 1,5 litru nízkotučného kefíru. Současně vypijete během dne 1,5-2 litry vody, aby se mohly toxiny vyplavit z těla. Strava by měla být rozdělena do 5-6 jídel za den, velmi dobré je si připravit smoothie z nastrouhané řepy a promíchané s kefírem. Už po prvních třech dnech dojde k očistě střev a úbytku na váze cca 5 kg. Kúra by neměla být delší než 7 dní, protože během týdne můžete ztratit až 7 kg hmotnosti. Po kúře je vhodné doplnit bílkoviny z kvalitního masa (asi 400 g denně) a ostatní vitamíny pomocí citrusových plodů.

Sdílejte článek