David Hampl
24 října, 2019

Každý má o bydlení jiné představy. Někomu stačí pokoj, jiný potřebuje byt, další zase velký dům. A potom tu jsou lidé, kteří bydlí zcela unikátně. Tento muž je toho jasným příkladem. On totiž bydlí v domě, který je postavený ze starého kontejneru. A rozhodně nejde o bydlení, které by bylo obyčejné. Naopak. Mnohdy mu ho závidí i ti, kteří mají luxusní sídla.

Kontejner jako základ domova

Na začátku byl sen o vlastním bydlení. Nutno ale říci, že vzhledem k cenám a dalším problémům se začaly hledat možné alternativy. A jedna taková se nešla. Mluvíme o unikátním bydlení v kontejneru, které jasně ukazuje, že si zaslouží pozornost. I když je celková obytná plocha jenom 15 metrů čtverečných, mají zde obyvatelé vše, co potřebují. Komfort i dostatek místa.

Nádherný z venku

I když se jedná o starý kontejner, rozhodně byste to nepoznali. Dům vypadá z venku velmi originálně. A to hlavně díky použitému obložení i dřevěným prvkům.

Dostatek prostoru na spaní

Myslíte si, že v kontejneru není dostatek místa na spánek? Omyl. Díky systému paland má každý své místo a může si užívat praktické velké postele. Právě šíře postelí ukazuje, kolik prostoru může být v malém kontejneru.

Terasa na střeše

O té často sní mnoho lidí. Majiteli tohoto domova se tento unikátní sen splnil. Stačí vyjít schody a je na terase krásně obložené dřevem. Ideální pro odpočinek, posezení při kávě, nebo třeba pro grilování s přáteli.

Nechybí ani jídelna

Na první pohled byste ji nepoznali, jelikož stůl je velmi šikovně schovaný ve stěně. Když se ale podíváte blíže, zjistíte že je výklopný. Jíst u něj mohou 4 osoby. Když je po jídle, stačí stůl zase sklopit a prostor se opět otevře.

Stylová koupelna

Na té mnoha lidem záleží. Tady je vidět, že se povedla jak z hlediska designu, tak samozřejmě také z hlediska praktičnosti. Láká nejenom dostatečně velké zrcadlo, ale i stylové kulaté umyvadlo. To vše je doplněno kvalitním dřevem.

Sdílejte článek