OČNÍ TEST: Číslo na obrázku přečte jen 1 % lidí a možná mezi ně patříte i vy. Vidíte ho taky? Potom jste výjimečnou osobou, která si zaslouží obdiv

Tohle je víc, než prostá zkouška barvocitu, jak jej mnozí znají z očních testů na autoškolu. Je to nemožné, kouzlo, někteří hovoří o zázraku. Řada šikmých černobílých čar důmyslně ukrývá své tajemství – číslo. Dokážete toto číslo odhalit?

Musíme vás ale varovat předem, nejspíš budete zklamaní. Nezlobte se ale kvůli tomu, přečíst toto číslo dokáže pouhé jedno procento ze všech lidí na planetě Zemi. Jak jsou na tom ufoni, to nám není známo. Ale zkuste to, třeba jste takto výjimeční a dokážete to! Zahleďte se na obrázek.

Vypadá to jako špatný vtip. Nebo rozbitá stará, černobílá televize, která vysílá už jenom pruhy a zrnění, a to všechno navíc v hodně mizerném rozlišení. Díváte-li se však déle, začínáte mít možná pocit, že jste zahlédli nějaký tvar, který je vám povědomý. Možná je to halucinace, říkáte si. Je to jako lovit vzkazy od mimozemšťanů pomocí analogové antény.

Čtěte také: DNES ŽIVĚ: Byl to pro muže obrovský šok! Při procházce slyšel podivné zvuky od kraje silnice až pak našel novorozenou holčičku! Bez pomoci by zemřela – sdílíme pro hrdinu celé republiky!

Je to těžké, ale jde to!

Najít toto číslo na obrázku je extrémně těžké. Skutečný oříšek. Nepomůže šilhání, mrkání ani zbystření smyslů. Ani rychlý pohyb hlavou do všech směrů, jak to funguje u jiných zrakových klamů. Návod na vyluštění této hádanky vám nedáme. Žádný totiž neexistuje.

Dejte si ale pozor, v obrázku se skrývá nebezpečí. Budete-li na něj zírat příliš dlouhou dobu v kuse, může se stát, že se vám pruhy nenávratně otisknou na sítnici oka a už nadosmrti uvidíte sérii černobílých pruhů všude, kam se podíváte. A ne, možná číslo, které skrývají, nikdy neodhalíte.

Buďte opatrní.

Málem bychom zapomněli, možná byste chtěli znát rozluštění hádanky. Které číslo se v obrázku skrývá?

17 Ano, neděláme si srandu. Fakt je to 17. Zkuste se podívat ještě jednou. A bacha na mimozemšťany!