OČNÍ TEST: Jen malý počet lidí je schopný přečíst slova ukrytá v barevných rámečcích. Zkuste to a uvidíte sami, že je to těžké

Internet je plný hádanek, rébusů a nejrůznějších úloh, které mají jediný cíl, prověřit vaši mysl a smysly. Někteří lidé jsou v řešení kvízů a hádanek opravdu dobří, ale pak jsou lidé, kterým to dělá opravdu velké potíže. Zkuste si prověřit váš zrak pomocí těchto barevných rámečků, ve kterých jsou ukryta slova. Vašim úkolem je, přečíst je. Zatím se to podařilo jen úzké skupině lidí. Budete patřit k nim?

Modrá a fialová

Prvním obrázkem je modrý obdélník. Pořádně se na něj podívejte a zkuste přečíst, co obrázek ukrývá. Pokud se vám to povede, pak jsou vaše oči dobře přizpůsobené na modrou barvu a můžete si gratulovat. Pokud se vám to nepodaří, netrapte se zbytečně. Dané slovíčko je MORZE.

Čtěte také: Jedná soda, pečicí papír a další vychytávky pro domácnost. Těchto 20 rad zefektivní váš úklid

Druhým obrázkem je fialový obdélník. Rovněž se na něj pořádně podívejte a zkuste přečíst slovo ukryté v obrázku. Pokud budete úspěšní, pak jsou vaše oči skvěle přizpůsobené na fialovou barvu a můžete si pogratulovat. Pokud se vám to nepodaří, vůbec nic se neděje a dále se netrapte. Dané slovíčko je BUTY.

Červená a světle modrá

Třetím obrázkem je červený obdélník. Pořádně se na něj podívejte a zkuste přečíst, co za slovíčko obrázek ukrývá. Povede-li se vám to, pak jsou vaše oči dobře přizpůsobené na červenou barvu a můžete si gratulovat. Pokud se vám to nepodaří, netrapte se zbytečně dále. Dané slovíčko je CHLEB.

Čtvrtým obrázkem je světle modrý obdélník. Rovněž se na něj pořádně podívejte a zkuste přečíst slovo ukryté v obrázku. Pokud budete úspěšní, pak jsou vaše oči skvěle přizpůsobené na světle modrou barvu a můžete si pogratulovat. Pokud se vám to nepodaří, vůbec nic se neděje a dále se už netrapte. Dané slovíčko je DRZEWO.

Růžová a zelená

Pátým obrázkem je růžový obdélník. Opět se na něj pořádně podívejte a zkuste přečíst, co za slovíčko růžový obdélník ukrývá. Povede-li se vám to, pak jsou vaše oči dobře přizpůsobené na růžovou barvu a můžete si gratulovat. Pokud se vám to nepodaří, netrapte se zbytečně dále. Dané slovíčko je SÓL.

Šestým obrázkem je zelený obdélník. Rovněž se na něj pořádně podívejte a zkuste přečíst slovo ukryté v obrázku. Pokud budete úspěšní, pak jsou vaše oči skvěle přizpůsobené na zelenou barvu a můžete si pogratulovat. Pokud se vám to nepodaří, vůbec nic se neděje a dále se netrapte. Dané slovíčko je KAWA.