Octomilky, komáři a jiný hmyz zmizí. Stačí sklenička, papírové utěrky a vytvořte 50x silnější odpuzovač než ten z obchodu

Víte, co to jsou octomilky? Pokud si často kupujete ovoce a necháváte ho doma v míse delší dobu, je možné, že nad touto mísou ovoce občas objevují drobné mušky. Už víte? Ano, správně, přesně to jsou octomilky. Nepříjemný hmyz, který dokonale dokáže zamořit celou kuchyni nebo prostor, kde ovoce máte. Boj s nimi je mnohdy marný, protože není vůbec snadné se jich zbavit. Naštěstí existuje několik snadných způsobů, pomocí nichž se vám to zaručeně podaří.

Pojďte na to efektivně

Noviny, časopisy, chemické spreje, to vše už bude minulostí, protože tyto metody jsou snadné, rychlé a bezpečné. Budete se divit, ale na octomilky nejlépe platí věci, které má většina z vás neustále doma. Že nevíte které? Pojďte to zjistit.

Papírový trychtýř a víno

Na první metodu je potřeba použít známé nahnilé ovoce, které v tomto případě poslouží jako dokonalá návnada. Stačí dát nahnilé ovoce na dno nějaké větší sklenice, vzít papírový ubrousek, vytvořit z něj trychtýř a tento trychtýř vložit do sklenice. Sklenici samozřejmě umístit na místo největšího výskytu octomilek. Uvidíte, co se bude dít.

Můžete také vyzkoušet červené víno. Ano, nalijte si sklenku sobě, ale i octomilkám. Do sklenice nalijte trochu červeného vína a sklenici překryjte natáhnutou potravinářskou fólií, do které udělejte několik maličkých dírek. Opět se nechte unášet dílem zkázy.

Potravinová fólie je jistota

Dobrým řešením je také jablečný ocet, kterému tento hmyz nedokáže odolat. Použijte stejný postup jako u vína a bude se dít to stejné.

Vyzkoušejte také nahnilé jídlo, protože to mají octomilky rády. Vždy je vhodné použít potravinou fólii, protože tato metoda je asi nejúčinnější. Drsňáci mohou jít na tento nepříjemný hmyz rovnou s vysavačem, to už záleží na každém.

Pokud znáte nějaké další dobré metody na odstranění octomilek, určitě se o ně s podělte, ať nás tento otravný hmyz netrápí.