Odborníci na výživu potvrzují – existuje látka, která vám skutečně dokáže pomoci zhubnout. Není třeba utrácet za prášky na hubnutí. Stačí otevřít svou spíž a najít tam toto unikátní koření. Jaké to je? -
Menu

Odborníci na výživu potvrzují – existuje látka, která vám skutečně dokáže pomoci zhubnout. Není třeba utrácet za prášky na hubnutí. Stačí otevřít svou spíž a najít tam toto unikátní koření. Jaké to je?

Štíhlá postava, bez ohledu na to, zda jste žena nebo muž, je dnes jedním z ideálů krásy a touha po ní nás často vrhá do náručí nejrůznějších diet. Většina z vás jich určitě již za svůj život několik vyzkoušela. Řadu lidí trápí usazování tuku v určitých oblastech těla, především kolem pasu, na hýždích a stehnech, a i když pravidelně cvičí a dodržují zásady zdravého stravování, nemohou se tuku z těchto oblastí zbavit.

Tuk v našem organismu

Určité množství tuku je pro naše tělo a život nezbytné, protože každá buňka je vlastně tvořena na bázi tuku. Zároveň tuk slouží jako zásobárna energie a má důležitou roli i pro termoregulaci těla. Obecně platí, že ženy mají od přírody v těle vyšší množství tuku než muži. Za normální se považuje u žen 20 až 25 procent, u mužů 15 až 18 procent tuku. V případě většího množství však nejde jen o estetický problém, ale také vzrůstá riziko vzniku určitých onemocnění. Za nejnebezpečnější se v této souvislosti považuje právě tuk, který je uložen v oblasti břicha, ten se může podílet na vzniku cukrovky, kardiovaskulárních chorob a vysokého tlaku. Ne náhodou bývá obezita považována za jeden ze závažných problémů dnešní doby. Pro snížení hladiny nebezpečných tuků v krvi a následné zhubnutí a zlepšení zdraví je často nutné zrychlit náš metabolismus. My vám dnes přinášíme recept na jednoduchý nápoj, který vám s nastartováním metabolismu pomůže. Na jeho přípravu budete potřebovat pouze skořici, med a vodu.

Proč právě skořice a med?

Možná znáte skořici spíše jako součást nejrůznějších dezertů, sama o sobě je ale skořice skvělým antioxidantem a dokáže tělu také pomoci při hubnutí. Obsahuje totiž mnoho různých minerálů a vitamínů a také látky, které pomáhají stabilizovat hladinu cukru v krvi. Vědeckými výzkumy bylo prokázáno, že pravidelné užívání skořice pomáhá při odbourávání tuků a urychluje látkovou výměnu, čímž právě zlepšuje metabolismus organismu. Navíc silice obsažené ve skořici mají rovněž mnoho léčivých vlastností, prospěšných především pro náš oběhový systém a trávení.

I med v sobě skrývá velké množství prospěšných látek, například vitamíny C a B6 či minerální látky, jako je vápník, draslík, fosfor, zinek či železo. Již od starověku byl používán v léčitelství pro své antibakteriální a antiseptické účinky. Navíc má med i uklidňující a relaxační účinky, a pomůže vám tak večer snadněji usnout a mít celkově kvalitnější spánek. Má také schopnost snižovat stres i hladinu cholesterolu.

Jak si nápoj připravit?

Na přípravu tohoto zázračného nápoje budete potřebovat jednu čajovou lžičku skořice, jednu polévkovou lžíci medu a 250 ml vody. Nejprve si ohřejeme vodu a následně ji přelijeme přes skořici. Směs necháme mírně zchladnout a poté pomalu přimícháme med. Je opravdu důležité se předem přesvědčit, zda směs není příliš horká, v horkém prostředí by totiž med mohl lehce ztratit své jedinečné vlastnosti. Zároveň ale nápoj nepijte studený. Nápoj se konzumuje ve dvou dávkách. Polovinu vypijte před ulehnutím do postele, druhou polovinu ráno, nalačno hned po probuzení. První výsledky na sobě uvidíte a pocítíte již po týdnu.

Proč pít nápoj teplý, nikoli horký ani studený?

Teplá voda je velmi výrazným prostředkem k účinné detoxikaci organismu od škodlivých látek a toxinů. Při trávení totiž pomáhá s rozkladem jídla, a má tak pozitivní vliv na správnou funkci celého zažívacího traktu. Tuk obsažený v konzumovaném jídle, který za normálních okolností ulpívá na stěnách žaludku a střev, díky teplé vodě nemá šanci se na nich zachytit a usadit. Teplá voda má také blahodárný vliv na správný metabolismus buněk, každé ráno tento metabolismus pomůže správně a rychle nastartovat a tím zároveň umožní spalovat větší množství kalorií, tedy jinými slovy hubnout.

Dalším důležitým přínosem teplé vody je zlepšení krevného oběhu po noci, a protože v našem těle vše souvisí se vším, krevní oběh poté následně přispívá ke správné činnosti vašich svalů i nervů. Teplá voda navíc přispívá k lepšímu vstřebávání vitamínů a minerálů a je také prevencí proti různým zažívacím potížím, například nadýmání nebo zácpě, a postará se také o pročištění ledvin a močových cest. Sklenici našeho nápoje ale ocení i ženy, které v době menstruace trápí bolesti a křeče v podbřišku. Teplo pomáhá uvolňovat břišní svaly, zlepšovat jejich krevní oběh a tím přispívá ke zmírnění nepříjemných křečí.

Pokud navíc pití nápoje podpoříte ještě nějakou pravidelnou fyzickou aktivitou, například rychlou chůzí, jízdou na kole, plaváním či jiným sportem, omezíte příjem cukrů a tuku ve svém jídelníčku a budete dbát na dostatečný pitný režim, můžete za týden zhubnout i o více než tři kilogramy.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Ihned si prohlédněte svou kůži a zkontrolujte, zda na něm…

Kůže je největším orgánem našeho těla. Proto je dobré ji pečlivě sledovat a jakékoliv změny reflektovat a nebrat je na…
ZDRAVÍ

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Vrtačky se už bát nemusíte, zubní…

Možná se v následujícím také poznáte. Sedíte v čekárně před ordinací zubního lékaře a v ruce žmouláte čistý kapesník. Za…
ZDRAVÍ

Vyhazujete pecky z meruněk? Až si přečtete toho, už to…

Meruňky chutnají prostě výborně – není proto divu, že se z tohoto oblíbeného ovoce vyrábějí přesnídávky, džemy, marmelády i kompoty. Meruňky…
ZDRAVÍ

Šokující přiznání lékařů! Chtěli vydělávat velké peníze a tak začali…

Dnešní svět je plný překvapení a informací, které mohou mnohdy vzbudit opravdu velký poprask. Vzbudí poprask o to větší, když…
ZDRAVÍ

Dejte na rady odborníků a dejte si každý den hned…

Možná ani nevíte, jak blahodárné účinky má voda, kterou vypijete hned po ránu. V poslední době se pití vody stává čím…
ZDRAVÍ

Mobilní telefon má dnes každý. Málokdo tuší, jak vám může…

Možná vůbec nevíte, jak zařízení, které nosíme neustále u sebe může ohrožovat váš zdravotní stav. Podle americké výzkumnice doktorky Devry…