Odborníci sestavili žebříček těch nejinteligentnějších plemen psů: Na kterém místě se umístil váš miláček – tohle chcete vědět!

Pejsky máme rádi téměř všichni. Spolu s kočkou jsou nejoblíbenějšími a nejpreferovanějšími domácími mazlíčky u nás i v světě. Hýčkáme si je, chodíme s nimi na procházku, dáváme jim obživu, milujeme je. Dáme-li pejskovi lásku, on nám ji s největší pravděpodobností vrátí zpět a bude nás milovat. Někdy se však můžeme divit, co náš pes dělá, a nejsme na to vůbec zvyklí. Je to tím, že každé plemeno psa má své specifické a charakteristické vlastnosti, které se projevují stejně jako u lidí. My jako lidé je mnohdy dokážeme přetvařováním upravit, ale pejsek je takový, jaký je. Zjistěte si, jaké vlastnosti a schopnosti má váš psí domácí mazlíček.

Rozvíjejte potenciál svého psa

Pes je nejlepší přítel člověka, ale také umí být dost chytrý nebo má jiné zajímavé schopnosti a dovednosti. Rozhodně je dobré vědět, které z nich má i váš pejsek. Na základě toho s ním můžete jednat nebo ho třeba využít k určitým činnostem. Někteří jsou totiž vyloženě stavění k určitým věcem a mají k tomu genetické předpoklady. Rozvíjejte plný potenciál svého psa.

Poslechnou každý povel

Nyní se podíváme na plemena psů, jež jsou ideálně stavěni na správný výcvik Chcete-li velmi poslušného pejska, který poslechne jakýkoliv rozkaz a povel, pak si určitě pořiďte některého z níže jmenovaných plemen. Výborně rychle se učí, jsou skvělí po začátečníky a na povely reagují okamžitě. Volte tedy mezi: Pudl, Border Colle, Německým ovčákem, Zlatým retrívrem, Labradorem nebo třeba Dobrmanem. Stejně tak jsou vhodná plemena jo Rotvajler, Australský ovčák nebo Papillon.

Čtěte také: Smáli se mi, když jsem jim řekla, že můj byt má jen 32 m². Když ho však uviděli, chtěli se ke mně ihned nastěhovat!

Mohou vás překvapit

Výcvik psa je velmi nutný a bez pořádného výcviku by správný pes neměl ani být. V každém případě tyto plemena určitě zvládnete a mohou vás překvapit svou inteligencí. Je fakt, že vás nemusí poslechnout úplně vždy, nicméně zde stále existuje 85% šance, že se tak stane. Vhodnou volbou jsou tedy: Miniaturní knírač, Springer Španěl, Belgický ovčák, Kolie, Německý špic, Kurzhaar, Anglický kokršpaněl, Pomořanský špic nebo Velšský Cogi Cardigan.

Stále je zde šance

Plemena, kde už to může s uposlechnutím povelů být horší, vám nyní uvedeme. Už nejsou tak inteligentní, nicméně zde stále existuje šance, že po důkladném výcviku vás poslechnou. Zde je ovšem nutné říct svůj povel jasně a rázně. Šance na uposlechnutí se tak zvýší. K plemenům této skupiny lze zařadit: Jorkšírský terié, Obří knírač, Ajredale, Bouvier, Briard, Springer Španěl, Samoyed, Americký stafordšíršký teriér, Setter gordon a Caimský teriér.

Problémová a tvrdohlavá

Následující skupiny plemen psů jsou tvrdohlavé a mohou s nimi být i problémy. Jakmile si tito pejskové postaví hlavu, komunikace s nimi může být problematická. Jsou to převážně: Mopsík, Francouzský buldoček, Italský chrt, Japonská brada, Bobtail, Skotský teriér, Lhasa Apso, Sky teriér, Čivava, ale také Doga, Beagle, Čau Čau a Buldok.