Oddaný pes zemřel při ochraně své rodiny při útoku medvěda

Útok medvěda ve volné přírodě je děsivý pro každého z nás. A naši čtyřnozí přátelé na tom nejsou jinak. Psí věrnost ale může překonat i ten největší strach. Anglický setr jménem Pete je nyní oslavován jako hrdina, protože položil vlastní život za své psí kamarády a lidskou rodinu. Pes byl s rodinou teprve 18 měsíců od chvíle, kdy ho adoptovali. I přesto neváhal a položil za ně svůj život.

Útok medvěda byl velmi nečekaný

Rodina šla na procházku v severním New Jersey, když se najednou před nimi objevil velký, černý medvěd. Medvěd začal okamžitě útočit na psy, ale Pete neutekl. Místo toho se medvědovi postavil a snažil se ho zadržet, zatímco ostatní psi a rodina se dostali do bezpečné vzdálenosti od medvěda. Rodina je psovi velmi vděčná, protože Pete bohužel zranění po útoku medvěda nepřežil.

viralomania.com

„Takže naši přátelé dnes ztratili svého sladkého setra Petea. On a někteří další psi překvapil černý medvěd, když byli venku na procházce. Pete statečně chránil zbytek posádky, který se dostal do bezpečí. Pete později svým zraněním podlehl. Byl to starší chlap a vyšel jako skutečný hrdina. RIP Pete hrdino!“ napsal rodinný přítel na Twitter.

Pes držel medvěda dál od zbytku své smečky

Příspěvek se velmi rychle stal virálním a nyní všichni považují tohoto krásného psa za velkého hrdinu. Někteří uživatelé dokonce komentovali se slovy: „Nezasloužíme si psy!“ Jejich oddanost a věrnost je pro lidi velkým přínosem, který vždy nedokážeme ocenit. Majitel Petea se vrátil na místo, jakmile odvedl všechny psi a byl si jistý, že medvěd odešel.

viralomania.com

Bohužel Pete byl vážně zraněn. Podle rentgenu měl těžké zranění páteře, takže už by nikdy nechodil, i kdyby dokázal přežít všechny operace. Rodina se proto rozhodla, že ho nechají uspat a zkrátí jeho utrpení. Pete byl obrovský hrdina a jeho rodina (psí i lidská) bude vždy vděčná za to, co pro ně udělal. Kdyby nebylo tohoto statečného psa, procházka mohla skončit mnohem hůře.

Zdroj: viralomania.com