Odhodlání, které bere dech. Navzdory svému handicapu se žena naučila spoustu věcí, které mnohdy nezvládne ani zdravý člověk. Jaký špatný osud jí potkal? Žena nemá ani ruce, ani nohy. Přesto vše bez problémů zvládá

Síla lidského ducha je mnohdy neuvěřitelná. V případě, že opravdu něco chceme dokázat, tak to s největší pravděpodobností dokážeme navzdory tomu, že k tomu třeba nejsme úplně vybavení. Stačí jenom chtít a pak jde všechno samo. Možnosti se nám začnou objevovat sami a okolí nepřestává žasnout, co všechno dokážeme. Příběh této ženy je pravou ukázkou toho, co dokážeme, když prostě chceme. Žena se navzdory svému handicapu se naučila mnoho věcí a nyní spokojeně a šťastně žije svůj život.

Kvůli vadě končetin musela k adopci

Hrdinkou a hlavní představitelkou tohoto příběhu je Amy Brooksová z amerického města Pittsburg. Amy se narodila s vrozenou vadou, která vážně ovlivnila vývoj jejích rukou a nohou. Ano, začíná to smutně. Ihned po porodu se jí navíc rodiče, pro její handicap vzdali, a dali jí k adopci.  Dokonce odmítli jakýkoliv kontakt s ní, matka ji jednoduše nechtěla ani krmit. Nemocniční personál z toho byl velmi rozrušen, ale co mohl dělat?

Čtěte také: Máte problém se zácpou? Udělejte tento pohyb a okamžitě se vyprázdníte!

Láska a podpora od nových rodičů

Na malou Amy se však usmálo neuvěřitelné štěstí. Adoptovala ji totiž rodina Brooksova, která ji poskytla maximální lásku a podporu. Podporovali ji i přes pochybnosti lékařů o tom, že by se Amy mohla o sebe někdy starat i sama. Rodiče se s tím nesmířili a neustále ji motivovali. Je samozřejmé, že to Amy neměla kvůli absenci rukou a nohou v životě vůbec jednoduché. Navzdory tomu se nevzdávala a za pomoci svých milujících rodičů se z ní stala nezávislá žena, která dokáže v současné době i řídit automobil.

Založení vlastního YouTube kanálu

Dnes už má Amy Brooksová 37 let a je z ní báječná a milá žena. Moc dobře si uvědomuje, že nemůže dělat všechny věci úplně stejně jako lidé se všemi končetinami, ale vůbec jí to netrápí. Se svým handicapem se naučila žít a s překážkami se vyrovnávat jinak, po svém. Dokonce si na YouTube vytvořila vlastní kanál s názvem How does she do it? (v překladu Jak to dělá?). Zde předvádí, jak zvládá každodenní činnosti bez končetin. Stává se tak oporou a motivací pro jiné lidi, kteří trpí stejným nebo podobným postižením.

Zajímavostí je, že veškeré činnosti týkající se nahrávání videí si dokáže zajistit sama bez cizí pomoci. Práce před kamerou ji velice baví, i přes to, že na začátku se velmi bála. Dnes je před kamerou sebevědomou ženou, která pro svou práci využívá:

  • bradu
  • ústa
  • a ramena

Převážná většina komentářů, které se jí v kanále objeví je samozřejmě pozitivní. Občas se objeví také negativní komentář, na ten ale nereaguje, a sdílí svůj příběh dál mezi ostatní.

Šije tašky, které mají úspěch

V současné době je jejím největším úspěchem schopnost šít. Vždy si myslela, že právě tuto činnost se nebude schopná nikdy naučit, ale odhodlání bylo mnohem silnější. Dokonce se v šití stala tak dobrou, že na internetu začala prodávat vlastnoručně vyráběné tašky. Díky tomu se stala opravdu nezávislou ženou, na kterou mohou být její rodiče právem hrdí.