Drtivá většina technologických zařízení spotřebovává energii, i když je vypnutá, jednoduše připojením do zásuvky. Je to důležité nejen pro vaší peněženku, ale také pro životní prostředí, a proto byste je měli pravidelně odpojovat. Nabíjení mobilního telefonu, používání notebooku a hraní videoher zvyšuje využití více konektorů.

Energie, kterou utratíte připojením těchto zařízení, je větší a má velký dopad na klimatické změny. Proto byste měli vždy vypnout přepínač více zásuvek nebo vytáhnout přístroj od zdroje, abyste snížili dopad na životní prostředí a zároveň ušetřili nějaké peníze. Podívejme se na to, které technologické zařízení z vás vysává největší množství peněz, i když ho právě nepoužíváte.

Které spotřebiče spotřebují hodně energie, i když jsou vypnuté?

Mezi produkty, na které byste si měli dávat pozor, jsou spotřebiče, které má doma téměř každý a používáme je téměř denně. Jedním z nich je kávovar, který spotřebuje 1 W, i když je sotva připojen k zásuvce a tlačítko je vypnuté. Ve chvíli, kdy hrajete videohry, spotřebujete asi 23 W. S připojenými kabely používají 1 W, takže je odpojte v momentech, pokud je nepoužíváte. Následující není žádným překvapením, ale mnoho lidí to zcela ignoruje.

Počítač a nabíječka mobilního telefonu

Ačkoli se používání notebooků zvýšilo, stále existují lidé, kteří mají stolní počítač doma i v kanceláři. Pokud je tento spotřebič připojen k prodlužovací šňůře na delší dobu, může jej opotřebovat a spotřebovat díky tomu hodně energie, i když je vypnutý. Spotřebuje asi 80 W při používání a až 21 W při nečinnosti, takže se jej snažte vždy odpojit, kdykoli ho nepotřebujete. Ušetří vám to opravdu dost peněz, které se nasčítají se vším ostatním.

Existují lidé, kteří mají nepříjemný zvyk nechat nabíječku mobilního telefonu připojenou k prodlužovací šňůře několik hodin nebo dní. Přestaňte to dělat. Průměrné náklady na nabíječku jsou 0,26 W, aniž byste ji používali. Na druhou stranu, pokud je k ní připojen mobilní telefon, který je již plně nabitý, může spotřebovat od 1 W do 5 W za hodinu. Pokud máte v domácnosti několik mobilních telefonů, náklady náhle vzrostou. Váš měsíční poplatek za elektřinu se může zvýšit až o 10 %. Stejně byste měli postupovat v případě notebooku, televize nebo mikrovlnné trouby.

Sdílejte článek