David Hampl
14 března, 2019

Aby se test osobnosti povedl, je třeba nepustit k rozhodování o určitých věcech mozek, ale spíše vaše podvědomí, pudy a základní pocity. Jedině tak budete moci přesně zjistit, kdo jste a jaká jste osobnost. To se týká také tohoto zajímavého testu. Nutno říci, že než se do něho pustíme, je třeba vás upozornit na to, že s odpovědí na položenou otázku rozhodně neváhejte. Nedávejte si čas na rozmyšlenou, nepřemýšlejte o tom jakkoliv dlouho a odpovězte přesně tu věc, která se vám vybaví jako první.

Přečtěte si naši otázku a potom se podívejte na obrázek

Jdeme na to. Nejprve je třeba položit si otázku. Ta je velmi jednoduchá a zní takto: Kdo podle vás potřebuje pomoc jako první? Nyní se podívejte na obrázek a rychle odpovězte. Pro jednoduchost jsou dané čtyři možnosti označeny písmeny A, B a také C a D. Nyní byste měli mát odpověď, kterou si pamatujte. Právě díky ní zjistíte mnoho zajímavých věcí o sobě samém.

Tento test je poměrně zajímavý unikát, který jasně ukáže to, co jste za člověka a co v životě preferujete. Princip testu je jednoduchý. Má za cíl vám představit situaci, kdy vejdete do nemocnice a zde vidíte čtyři osoby. První je člověk se zlomenou nohou, která padá z berlí. Druhá je zdravotní sestra, které padají věci ze stolu. Jako třetí je zde plačící dítě bez rodičů. A dále je tu stařenka o holi. Tak co, kdo bude ten, komu se vydáte na pomoc nejdříve?

Odpověď A

Byla to vaše odpověď? Pokud ano, můžete se považovat za velkého vůdce. A podobný styl lidí vás také přitahuje a rádi se jimi obklopujete. Zajímavou vaší charakteristikou je to, že máte rádi pořádek a celkovou organizovanost a přehled o všem, co se vás týká a co máte v plánu. To vám usnadní i řešení jakýchkoliv obtížných situací, jelikož se můžete soustředit výhradně jenom na ně. Máte zájem dosáhnout svých cílů, a jste si vědomi toho, že pro ně musíte něco obětovat a jít jim naproti. Také vám není cizí zodpovědnost, díky čemuž si vás lidé ve vašem okolí cení.

Odpověď B

Je vaší odpovědí možnost číslo dvě? Potom jste jasným optimistou, který vidí život primárně pozitivně. To znamená, že pokud máte jakékoliv problémy, snažíte je dát do pozadí a hledáte na všem spíše to dobré. I díky tomu jste rádi ve společnosti, kterou milujete. Máte také rádi pohodu, z čehož plyne i to, že neradi pracujete déle, než je nutné. Nemáte rádi celkovou nudu a tak rádi hledáte nové formy zábavy, nové zkušenosti, stejně jako poznáváte nové osoby. Na ty můžete působit klidným dojmem a když je problém, přílišnou hlavu si z něho neděláte.

Odpověď C

Padla právě tato konkrétní odpověď? Jestliže ano, tak si můžete být jisti tím, že jste osobností, která je velmi citlivá a která je také velmi empatické. Kdykoliv je ve vašem okolí někdo, kdo má problémy, tak se do jeho pocitů dokážete vcítit, stejně jako mu dokážete také pomoci. Vaši přátelé ve vás vidí oporu a také člověka, kterému se mohou kdykoliv svěřit se svými pocity. Zároveň může být vaše osobnost i problém, a to pokud se dostaví až příliš velká přecitlivělost. Mnohdy si vše moc berete a i z malých problémů děláte ty větší. S tím může souviset to, že na sebe mnohdy přejímáte negativní nálady ostatních.

Odpověď D

Poslední odpověď jasně ukazuje na to, že jste osobou, která je spíše racionální. Vše se podřizuje vašemu mozku a jeho aktivitě. Dokážete tak velmi dobře odlišit citovou stránku a stránku logickou. Díky tomu se rozhodujete pro to, co je opravdu potřeba. A pokud uděláte chybu, neberete ji jako vaše selhání, jelikož ji berete jako zkušenost do budoucna. A to proto, aby se daná chyba již neopakovala. Uznáváte hlavně přítomnost a do minulosti se tolik neotáčíte. Jsou vám blízká slova, jako je morálka, spolehlivost a také tradice. Velký problém máte, když se někdo chová proti těmto vašim zásadám.

Sdílejte článek