Odstranit zubní kámen a vybělit zuby lze i metodou, která se často drží v tajnosti -
Menu

Odstranit zubní kámen a vybělit zuby lze i metodou, která se často drží v tajnosti

Pokud máte takzvaný zubní kámen, nebo máte zuby, které vám svým odstínem nevyhovují, je třeba říci, že při návštěvě zubního lékaře vám budou velmi často doporučovány různé procedury, které nejsou úplně nejlevnější. Sice jsou efektivní, ale zároveň jsou drahé. Druhou možností je zkusit různé hlavně na internetu prodávané zázraky, které mají za cíl také odstranit zubní kámen a zuby vybělit. I ty jsou ve většině případů jasným vyhazováním peněz.

Existuje ještě možnost číslo tři

Pokud nevíte, jak se rozhodnout, jistě vám přijde vhod fakt, že existuje také možnost číslo tři. A o té se zase až tak neví. Důvody jsou přitom celkem pochopitelné. Je to proto, že zubní lékaři nechtějí přijít o své zisky a tak se snaží jakékoliv další možnosti udržet pod pokličkou. A to stejné platí také ze strany těch, kteří vyrábějí různé zázračné preparáty. I u nich je cílem udržet pod pokličkou vše ostatní, jelikož by přišli na mizinu.

Použijte jednou sodu

Co je tím zázrakem, který pomáhá a který je spojený až s unikátními účinky pokud jde o zubní kámen a bělení? Je to něco, co má většina lidí doma a co navíc stojí jenom pár korun. Je to jedná soda, která má mnoho využití. A jedním z nich je možnost použití na zuby, a to hlavně v souvislosti se snahou eliminovat zubní kámen, stejně jako v souvislosti se snahou zlepšit odstín zubů.

Jedlou sodu není problém ne zlepšení chrupu využít. A je to velmi jednoduché. V podstatě ji lze brát jako netradiční alternativu zubní pasty. Tím chceme říci, že může být využita tak, že se jí trocha nanese na zubní kartáček, se kterým jsou následně ústa čištěny. Nic jiného není rozhodně nutné dělat. Tedy až na finální důkladné vypláchnutí ústní dutiny vodou.

Zkuste také aloe vera

Známá rostlina, která je známá a používaná hlavně v souvislosti s hojením ran, které si člověk způsobí. Málokdo ale ví, že může být použito také v případě, kdy máte problém se zubním kamenem, stejně jako v případě, kdy máte problémy s bělostí zubů.

I zde je použití celkem jednoduché. stačí si vytvořit gel z aloe vera. A to buď tak, že bude rostlina rozdrcena na malé kousky, nebo tak, že bude v této podobě koupena. Poté opět stačí jenom smíchání s jedlou sodou, ke které se přidá trocha přírodního glycerinu. Následně vznikne směs, kterou je třeba si do zubů vtírat a nechat působit. Poté je třeba opět myslet na důkladné vypláchnutí.

Kupte so pomeranč

Proč právě toto ovoce? Jelikož i to je dobrým pomocníkem, pokud vás trápí nánosy zubního kamene, stejně jako je dobrým pomocníkem ve chvíli, kdy toužíte po tolik požadované bělosti. Pomeranč nemusíte jíst ani celý, jelikož tou částí, kterou budete potřebovat, je pomerančová kůra. Tu si stačí jenom vložit to úst a zajistit, že s ní bude třeno o vaše zub. Můžete při tom použít jak své ruce, tak si samozřejmě můžete pomoci také jazykem, když se budete chtít dostat až ke stoličkám.

Při koupi pomeranče pozor na fakt, že vy se mělo jednat výhradně o takové citrusy, které nemají chemicky ošetřovanou kůru. V opačném případě riskujete, že i po umytí může dojít k tomu, že do úst vložíte také mnoho chemie.

Využijte další citrusy

Nemusí se jednat nutně jenom o pomeranče, jelikož můžete využít i jiné citrusové plody. Jako příklad to mohou být citrony, stejně jako se může jednat také o mandarinky, nebo třeba limety. Ty všechny mají kůru, kterou využijete. V tomto případě doporučíme její rozemletí, nanesení na zubní kartáček a následné vyčištění zubů právě s jeho pomocí. Poté ústa vypláchněte. I toto je zajímavá cesta, jak mít ústní dutinu jedním slovem doslova dokonalou.

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Chcete být štíhlejší do plavek a čas pomalu utíká? Na…

Plavková sezóna je v plném proudu a sociální sítě už se zase hemží fotografiemi vypracovaných těl. A jak jste na tom…
KRÁSA A MÓDA

Okouzlete své okolí dokonale upravenými nehty. Vsaďte na moderní trendy…

Ruce bývají často poněkud opomíjenou částí našeho těla. Navzdory tomu, k čemu všemu je potřebujeme a jak často je ukazujeme druhým…
KRÁSA A MÓDA

Není nutné utrácet za kosmetické procedury, za mnohé krémy, nebo…

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Proto jim většina z nás věnuje náležitou pozornost a stará se o…
KRÁSA A MÓDA

Víte, co je ten nejlepší bojovník proti vráskám? Nejsou to…

Vrásky, problém, který trápí většinu populace v pokročilém věku. Ať chceme, či nechceme, vráskám se jednoduše nevyhne nikdo. Někoho zasáhnou dříve…
KRÁSA A MÓDA

Už nikdy nekoupíte v obchodě jakoukoliv zubní pastu! Jsou drahé…

Kdo by nechtěl mít krásný a zářivý úsměv, který je navíc i výsledkem skutečně zdravých zubů? Je to nejspíš touha…
KRÁSA A MÓDA

Vraťte svůj věk o několik let zpět! Díky těmto trikům…

Zub času na nás všech zanechává stopu. Určitě i tu pozitivní, kdy stále získáváme nové zkušenosti a životní moudrost, ale…