Odvážná psí máma prošla ohněm, aby zachránila štěňata

Nedávno se na internetu objevily srdcervoucí fotografie fenky, která zachránila svá desetidenní štěňata před požárem domu. Tato psí máma riskovala hned několikrát vlastní život, aby po vypuknutí požáru dostala všechna štěňata do bezpečí. Fenka německého ovčáka, které říkají Amanda, ignorovala zuřící plameny a chodila sem a tam mezi domem a hasičským autem, aby zachránila všechny jedno po druhém.

Ničivý požár

K požáru došlo v Santa Rosa de Temuco v Chile poté, co explodovala bomba v autě, která velmi rychle zapálila i blízký dům. Amanda běhala neúnavně mezi hasičským autem a hořícím domem, dokud nebyla všechna její štěňata ve voze. Poté si sedla vedle nich a přitiskla je k sobě, aby je chránila tělem před jiskrami. Hasičský vůz jí přitom sloužit jako útočiště.

Ona i štěňata byly poté převezeni k veterináři. Bohužel jedno ze štěňat, malý Amparo zemřel kvůli těžkým popáleninám. Další čtyři štěňátka se ovšem zotavovala velmi dobře. Tato statečná matka bránila své děti až do poslední chvíle a jen díky jejímu odvážnému činu většina z nich přežila.

Čtěte také: Tohoto muže zachránil obyčejný kapesní nůž před útokem obrovského grizzlyho uprostřed lesa

Veterinář to neměl jednoduché

Veterinář Felipe Lara řekl, že Amanda bránila svá štěňata dokonce i před veterináři, když se snažili odnést je od Amandy, aby se o ně postarali. Nakonec se vzdala a nechala je ošetřit zraněná štěňata, ale umírajícího Ampara nespustila z očí. Věděla, že je jeho stav velmi vážný a bohužel to bylo také jediné z jejích dětí, které požár nepřežilo. Naštěstí ostatní jsou v pořádku.

Amanda nám rozhodně připomíná bezpodmínečnou lásku matky k jejím dětem a to, jak matka nikdy neopustí své dítě a bude klidně riskovat vlastní život, když budou její děti v nebezpečí. Její láska ke štěňatům je opravdu neuvěřitelná a obdivuhodná. Většina matek nejen zvířecí, ale i lidské říše to má stejně. Vaše matka by pro vás zajisté udělala to samé.