David Hampl
22 května, 2019

Psi jsou velmi učenliví a dokážou zvládnout nejenom mnoho povelů, ale umí také zvládnout celou řadu aktivit a věcí. Někteří jejich majitelé jdou dokonce až tak daleko, že kromě klasického výcviku zkouší psa naučit věci, které dělají oni. Příkladem je vykonávání potřeby. Jak vyměšuje pes, to je každému jasné. Až se seznámíte s tímto německým ovčákem, budete nuceni změnit názor. On totiž chodí na toaletu stejně, jako jeho páníček. A jako většina lidí.

Majitel ho naučil používat záchod

Co se děje ve většině domovů, kde mají psa? Ten se chodí venčit a udělá svou potřebu klasicky venku, jak mu to velí jeho pudy. Tento německý ovčák je však vychován k tomu, aby respektoval standardy lidské hygieny. A tak na záchod nechodí ven, ale chodí klasicky na toaletu. A umí to velmi dobře. O tom se můžete sami přesvědčit na přiloženém videu, které je skutečně úsměvné.

Stejně, jako skutečný člověk

je až neuvěřitelné, že může být pes takto dobře vychován a že zvládne to, co jiný nikoliv. I proto je majitel na svého psa právem hrdý. Baron totiž ukazuje, jak je dokonale čistotný. Dost možná více, než celá řada lidí. Nejenom, že dojde na záchod když potřebuje. On nejprve nadzvedne prkénko a vykoná potřebu přímo do mísy. Tím ale jeho návštěva tohoto místa rozhodně nekončí, jelikož následně pes prkénko opět sklopí a poté samozřejmě toaletu spláchne.

Majitel říká, že učení nebylo zase až tak těžké, jelikož řadu věcí sám okoukal od lidí. To jenom dokazuje, že je Baron velmi učenlivý pes. A je také velmi chytrý a rozhodně i obětavý. Je to vidět v domácnosti, jelikož i když je ještě mladý, dokáže se starat o své sourozence, pokud jejich společná maminka není na blízku. Můžeme proto jenom odhadovat, jaké unikáty se tento pes naučí za několik let. Jistě bude nejslavnějším a rozhodně také nejznámějším psem na celém světě.

Sdílejte článek