David Hampl
5 prosince, 2018

Když se mluví o dlouhověkosti, tak je třeba říci, že u koho je již atakována věková hranice 100 let, tak je považován za člověka, který se standardům spíše vymyká. V mnoha případech platí také to, že lidé kterým je stovka už jsou staří, jsou senilní a je na nich daný věk znát. To ale neplatí vždy. Dokonalou výjimkou je Olivia De Havillandová, která se ukázala ve filmu Gone With the Wind. A právě zde si zahrála roli Melanie Wilkesové.

Kdo se na herečku díval ve filmu, ten by její pravý věk jenom těžko odhadl. Už proto, že zde nehrála ničí matku, ale hrála zde dceru Ashley Wilksové. Jaké je však pro mnohé překvapení, když řekneme, že Olivia De Havillandová sice hrála dceru, ale reálně byla starší, než její filmová matka. A když řekneme, že v roce 2016 oslavila sté narozeniny, tak je jasné, že se nad tím mnoho lidí podivuje. A mají proč.

Jaký má Olivia De Havillandová životopis?

Tato celkem známá a jedinečná filmová hvězda se narodila 1. července roku 1916 v Tokiu. Datum narození tedy zcela jasně potvrzuje právě její věk. Na rodila se do rodiny, ve které byl její otec právník a její matka byla herečka. V Tokiu ale rodina nežila stála, jelikož se následně přestěhovala do Los Angeles. A to už mělo samo o sobě velký vliv na to, jaká bude její budoucí kariéra. Ve které ji podporovala také její matka.

Už od samotného počátku začala přitahovat pozornost producentů a režisérů, díky čemuž dostávala řadu zajímavých nabídek. Hlavní start její kariéry je datován do třicátých let, jelikož to bylo byla doba, kdy se poprvé objevila na jevišti ve hře Sen noci svatojánské. Bylo to právě divadlo, které její kariéru odstartovalo, ale které později raději vyměnila za film.

Klíčovou rolí byla ta ve filmu Gone With the Wild

Když se podíváme na zaručeně nejznámější film, který je spojený s tím, kde Olivia De Havillandová hrála, tak je to právě ten výše zmíněný. Jakmile byl natočený a odvysílán, získala tato herečka opravdu mnoho fanoušků. Stejně tak ser stala mnohem známější, což podpořilo také to, že byla dokonce nominována na Oscara za nejlepší hereckou roli. Bylo jasné, že tato žena není jenom krásná, ale že je také talentovaná.

Nebyla to ale její jediná nominace. I když v případě té první se na ní štěstí neusmálo, tak je třeba říci, že v letech 1957 a 1950 už štěstí měla a tak se dočkala toho, že jí soška byla nakonec přisouzena. To potvrdilo jak její kvality, tak to pochopitelně opět zvýšilo zájem o to, mít tuto ženu ve filmu.

 Pokračovala v úspěšné kariéře

Celý její život byl v podstatě spojovaný s celou řadou úspěchů, což se následně jasně podepisovalo hlavně na tom, že byla obsazovaná do mnoha zajímavých rolí. Tu poslední si zahrála na konci osmdesátých let. Olivia De Havillandová hrála ve filmu, která nese název Žena, kterou miloval. Zde si zahrála roli tety Bessie Merriman. Když v tomto snímku hrála, už věděla, že bude stoprocentně její poslední s že tím ukončí svou hereckou kariéru, které trvala celých 53 let. Jak díky jejímu talentu, tak i díky tomu, jak dokonale vypadala.

Dlouhověkost pro ni byla i prokletím

To, že se člověk dožije požehnaného věku je na jednu stranu úspěch a také velký klad. Na druhou stranu je to i negativum a doslova také prokletí. To Olivia De Havillandová jasně potvrzuje, jelikož ona žila dlouho, ale lidé v jejím okolí takové štěstí neměli. Došlo dokonce k tomu, že jí zemřel syn, stejně jako zemřel její první, ale následně i její druhý manžel. Jediný, kdo jí zbyl, byla její sestra Gisselle.

Se sestrou měly velmi dobrý a přátelský vztah, ale také musíme říci, že si byly velmi podobné. Jak proto, že obě dvě byly velmi krásné, tak i proto, že obě měly to štěstí, že se dožily dlouhého věku. A čím to? Důvod je prostý.

Je to genetika

Ano, Olivia De Havillandová se stejně jako její sestra dožila vysokého věku a také, stejně jako ona dokonale vypadala. Jak je to možné? Odpověď na danou otázku je velmi prostá. Je to dáno hlavně snahou být krásná, ale také je to dáno genetikou. Pokud má člověk dáno, že bude žít dlouho, dožije se vysokého věku. Tato herečka a její sestra tak měly štěstí, jelikož právě ony patřily mezi ty, kterým bylo geneticky přáno. Podobné je to i s jejich krásou, která byla jedním z velkých důvodů jejich celkově zajímavého úspěchu v životě.

Sdílejte článek