Olivový olej už nikdy nepoužijete na vaření. Je totiž velmi efektním pomocníkem při snaze zbavit se křečových žil. Jak ho používat abyste měla své nohy opět dokonale krásné? Dejte na naše rady

Olivový olej jistě máte i ve své kuchyni. Může se používat v té studené třeba na saláty, stejně jako se může používat také v teplé kuchyni. Nutno dodat, že jídlo není jedinou oblastí použití. Jistě znáte rady, že se dá olivový olej použít i na vaše vlasy, nebo váš obličej. A to stále není vše, jelikož je možné jím namazat také vaše nohy. Proč to udělat? Pomůže vám odstranit nevzhledné křečové žíly.

Křečové žíly jsou velkým problémem

Křečové žíly nejsou u současné populace zase až tak výjimečnou věcí. A nutno říci, že se objevují ve stále nižším věku. Více ne ně trpí ženy, ale objevují se také u mužů. Hlavním problémem jejich vzniku je dlouhé stání, nedostatek pohybu, ale i různé problémky týkající se žilního systému jako takového. Pokud se i u vás začnou objevovat, je třeba proti nim začít bojovat co možná nejdříve. A jak? Pomůže vám právě olivový olej. A jak na to? Držte se našeho návodu.

Peeling nohou jako první krok

Než vezmete do ruky olivový olej, je třeba provést důkladný peeling vašich nohou. K tomu můžete použít buď prodávané druhy peelingu, nebo si můžete vytvořit domácí z hrubozrnné soli. Pokud nemáte ani jedno, vezměte alespoň ručník a jeho třením se snažte odstranit odumřelé kožní buňky které se na povrchu vaší kůže nacházejí.

Připravte si vodní lázeň ve které ohřejete olej

Nyní je třeba připravit si vodní lázeň pro ohřátí olivového oleje. Do většího hrnce dejte vodu kterou začněte ohřívat těsně pod bod varu. Zmírněte plamen a udržujte ji teplou. Do hrnce s vodou položte misku do které nalijte trochu velmi kvalitního olivového oleje. Ten průběžně míchejte a nechte ho ohřívat. Nesmí být ani studený, ani nesmí být moc horký. Namočte do něho prst – neměl by vás pálit a jeho teplota by měla být spíše příjemná.

Olej rozetřete na postižená místa

Ideální je použít své ruce. Naneste trochu oleje na dlaň a tou hou postupně roztírejte na vaše nohy, kde se objevují křečové žíly. Bude vás zde příjemně hřát. Když je na všech místech, můžete zapojit prsty. Postupně své nohy masírujte krouživými pohyby, díky čemuž bude olej lépe vpravován přímo do vaší kůže. Nikam nespěchejte a dopřejte každé noze masáž v délce alespoň deseti minut.

Nechte působit několik hodin

Vmasírovaný olej nechte na vašich nohách ideálně několik hodin. To znamená, že byste nohy neměli hned omývat. Jedině tak zajistíte že vaše tělo vstřebá maximum prospěšných látek, které jsou v něm obsaženy. Ani po několika hodinách nemusíte nohy mít, jelikož rozhodně nebudou tak mastné, jak očekáváte.

Opakujte nejméně třikrát týdně

Aby bylo odstranění křečových žil pomocí olivového oleje skutečně efektivní, doporučujeme ho opakovat minimálně třikrát do týdne. Po čtrnácti dnech již bude pravděpodobné že budou vaše první křečové žíly opravdu mizet a vaše nohy budou krásnější. To samozřejmě neznamená že máte s tímto postupem přestat. Právě naopak. Pokračujte s ním i nadále.