David Hampl
4 ledna, 2020

Ve zvířecí říši je možné skutečně všechno a mateřské pudy fungují bez ohledu na druhovou příslušnost. Takový je příběh opice a štěněte, který se odehrál v Indii. Zde lidí uviděli opici, jak popadla malé štěně a běžela s ním pryč. Mysleli si, že mu chce ublížit, a protože bylo zjevně opuštěné, tak si ho vybrala jako svou kořist. Později však lidí zjistili, že se zmýlili.

Opice mu pomáhala

Když tu stejnou opici, a to stejné štěně viděli za pár dní, jak si spolu hrají a jak mu opice pomáhá, bylo všem jasné, že ho nepovažovala za potravu. Běžela s ním pryč především proto, že ho chtěla ochránit od lidí, kteří se k němu blížili.

Adoptovala malé štěně

Nakonec se ukázalo, že tato opice udělala něco velmi výjimečného. A to, že adoptovala malé štěně. I když se jedná o úplně jiný druh zvířete, jenom to ukazuje, že mateřský instinkt zvířat je zcela unikátní. Bez ohledu na to, že ona je opice a štěně je pes vycítila, že je sám, že je opuštěný a bez její pomoci zemře. Proto se o něho začala starat. Byla mu nejenom na blízku, ale také mu v mnoha věcech pomáhala, stejně jako ho řadu věcí učila. A to vše bylo zaznamenáno lidmi, kteří měli tuto opici a psa ve svém okolí.

Jako skutečná matka

Kdo vídá opici a opuštěné štěně často, ten potvrzuje, že se o něho opice stará tak, jako by byla jeho skutečnou matkou. Všichni samozřejmě dobře víme, že tomu tak není, jelikož z biologického hlediska není něco takového absolutně možné.

Přidali se i lidé

Když viděli tuto zcela unikátní zvířecí lásku, tak jim to nedalo a museli se také přidat. A to tak, že jak pro opici, tak hlavně pro malé štěně každý den připravují jídlo a chystají jim vodu k pití. To proto, aby jim ukázali, že i lidé jsou dobří a když je potřeba, tak se umí postarat. A kromě toho, opice a pes jsou poměrně zajímavou atrakcí, která vyvolává zájem a budí pozornost.

Sdílejte článek