Opilý policista byl od policie vyhozen! Zranění dívky jsou vážnější než se myslelo, má šrouby v kotníku!

Opilý policista, který nedávno zmlátil devatenáctiletou dívku před jedním z pražských podniků, má nové problémy. Ukazuje se totiž, že její zranění jsou vážnější, než se původně myslelo. Tato skutečnost může mít vliv na případné překvalifikování skutku a prodloužení trvání trestu pro pachatele. Zároveň byl tento policista od policie vyhozen, což je další průvodní důsledek jeho brutálního jednání.

Závažnost zranění

Zranění, která utrpěla napadená devatenáctiletá dívka, jsou mnohem závažnější, než se původně předpokládalo. Podle informací, které poskytla jedna ze svědkyň události, byla dívka podrobená několika operacím. Mimo jiné jí byly do kotníku vložené šrouby, což je signifikantní zranění, vyžadující delší rekonvalescenci a péči.

Vyhození policisty

Policie se rozhodla propustit tohoto policistu ze svých řad. Jeho jednání je zcela neakceptovatelné a nedůstojné příslušníka zákona. Řízení ve věci zproštění, které vedl nadřízený dotyčného, bylo ukončené a bylo rozhodnuté o jeho okamžitém vyhození. Případ je nyní řešený Generální inspekcí bezpečnostních sborů.

Čtěte také: Holčička se narodila předčasně a vážila 500 gramů

Možné překvalifikování skutku

Původně byl tento policista prověřovaný pro možné výtržnictví. Avšak vzhledem k vážnosti zranění oběti se nyní zvažuje překvalifikování skutku na těžké ublížení na zdraví. Tento trestný čin by měl za následek pro pachatele přísnější trest. Namísto původního trestu od 6 měsíců do 3 let vězení by mu nyní hrozil trest od 2 do 8 let, případně dokonce až 10 let, pokud by došlo k překvalifikování na těžké ublížení na zdraví.

Význam doby léčby

Doba léčby zranění poškozené osoby hraje klíčovou roli v případě trestního stíhání. Právě délka a závažnost zranění může ovlivnit výši a délku trestu pro pachatele. V tomto případě je zranění devatenáctileté dívky vážná a vyžadují delší léčbu a rehabilitaci. To může mít významný dopad na konečné rozhodnutí soudu a případné tresty.

Reakce veřejnosti

Celá tato kauza s opilým policistou vyvolala rozhořčení veřejnosti. Na sociálních sítích se objevilo video zachycující incident, kde muž brutálně zachází s dívkou, zatímco svědkové se snaží situaci zastavit. Ve videu lze slyšet i výkřiky lidí, kteří se snaží policistu zastavit a upozornit ho na to, že napadá mladou dívku. Celý incident vyvolal vlnu nevole a kritiky vůči opilému policistovi a jeho jednání.

Zdroj: Extra.cz