David Hampl
15 ledna, 2020

Vánoce už jsou sice za námi, ale i tak je v nás stále trocha té vánoční nálady. Představte si, že na Vánoce přijdete o svého mladého sny, vnuka, kamaráda, přítele. Pro rodinu to musí být něco strašného, co jim doslova změní životy. Takové věci se bohužel stávají a mnohdy naprosto zbytečně. Přesně to je i tento případ, který se stal při už loňských Vánocích. Opilý řidič zabil na silnici 14letého chlapce. Když pak policisté ohledávali jeho tělo, málem jim puklo srdce. Pojďte zjistit, co se vlastně stalo.

To se nemělo stát

Loňské Vánoce byly poslední pro 14letého Andrew Nguyena. Tori DelliCarpini je policistka, která byla jedním z prvních lidí, kteří se na místě tragédie 25. prosince objevili. Určitě na tento nepříjemný zážitek jen tak nezapomene. Pohled, který se jí naskytl byl totiž absolutně šokující. Byla hluboce zasažena dramatem, které se nikdy nemělo stát. Rozhodla se ovšem o svém zážitku napsat.

Těžká vánoční ztráta

Napsala důležitá slova, které jsou zveřejněny na internetu: „Při vánočním ránu jsme obdrželi volání o smrtelné srážce, ve které nevinný 14letý chlapec přišel o život pod rukama opilého řidiče. Přijeli jsme na místo a viděli jsme části vraku automobilu. Navíc zde ještě sváděli hrdinský boj záchranáři a hasiči o lidský život. Viděli jsme také rodiče, kteří museli vytáhnout své mrtvé dítě z tohoto vozidla.“

Žádný rodič by neměl zažít smrt svého dítěte. Tento incident mě dokonale dostal do kolen, takže jsem se dlouhou dobu nemohla zvednout. Mé srdce mě šíleně bolelo při pomyšlení, na toto drama, které vyústilo ve ztrátu života nevinných lidí. Rodina ztratila syna při vánočním ránu, což by se rozhodně nemělo stávat.

Neotevřené dárky

Koupila jsem jednoduchý koš bílých květů a kondolenci pro rodinu, stejně tak jako každý z nás, kdo byl na místě nehody. Všichni společně jsme šli za rodiči chlapce. Otevřeli nám a pozvali nás dovnitř. Když se vytvořila fronta na jedné straně obývacího pokoje, chlapcův otec přišel po schodech dolů. Jeho žena zůstala nahoře, protože ji pohyb způsoboval velké utrpení, natož aby mluvila o této tragédii. Když jsme se posadili, všimli jsem si vánočních dárků pro chlapce, dárků, které nebudou nikdy otevřeny.

Zůstali jsme hledět a nevěděli jsme, co říct. Rodina stále silně vzpomínala a nechtěla uvěřit tomu, co se stalo.

Sdílejte článek