Po přečtení tohoto opravdu pochopíte přísloví, sůl je nad zlato? Neuvěříte, k čemu je tak moc dobrá -
Menu

Po přečtení tohoto opravdu pochopíte přísloví, sůl je nad zlato? Neuvěříte, k čemu je tak moc dobrá

Sůl neboli chlorid sodný je jednoduchá chemická sloučenina, která má ovšem stěžejní význam pro lidský život. Sůl není zdaleka důležitá jen pro potravinářský průmysl, významnou roli hraje i v průmyslu kosmetickém a farmaceutickém. Již po mnoho staletí je součástí řady léčebných a relaxačních procedur či rituálů. Sůl totiž dokáže úplné zázraky – zahřeje, uvolní ztuhlé svaly, zjemní pokožku, pomůže při chřipce či nachlazení a v neposlední řadě se používá při celkové očistě těla, někdy označované jako detoxikace.
Při očistné proceduře se využívá kladného náboje, který sůl obsahuje. Díky němu je sůl během několika málo minut schopna přitáhnout a zároveň absorbovat všechnu negativní energii. Toto zbavení se nashromážděné negativní energie má pozitivní účinek nejen naše tělo, ale samozřejmě i na naši duši.

Solný zábal

Detoxikační rituál prostřednictvím soli je velice jednoduchý. Není k němu potřeba nic jiného než lavor či nějaká větší nádoba, do které dáte svá chodidla, a hrubozrnná mořská sůl. Množství soli záleží na každém jednotlivci, samozřejmě se dá říci, že čím více, tím lépe. V ideálním případě by měla být obě chodidla solí zcela zasypána. Důležitou součástí této relaxační procedury je vytvoření vhodných podmínek, proto se doporučuje ji provádět na klidném místě, kde nebudete po celou dobu očisty ničím ani nikým rozptylováni.
Chodidla pomalu položíte do lavoru se solí a necháte je chvilku v klidu, jakoby v solném zábalu. Po několika minutách začnete chodidla solí jemně masírovat a činíte tak dlouho, dokud vám to bude příjemné. Po chvíli se můžete postavit a začít zvolna přešlapovat, otáčet se či poskakovat. Zrnka soli se tak dostanou do všech míst a budou se vaší kůže dotýkat různou intenzitou.

Zbavení se všeho negativního

Během této masáže se snažte všechny negativní myšlenky a pocity, které vás trápí, posílat ze svého těla směrem dolů a dále pak přes chodidla pryč. Přestavujte si, že vše zlé a špatné sůl absorbuje jako houba. Až budete mít pocit, že jste vše negativní nechali v soli, na chvilku se opět v klidu posaďte a zvolna dýchejte. Poslední ale zároveň velmi důležitou součástí očisty je zbavení se soli. Nejlepší je sůl zabalit do nějaké tašky a okamžitě vyhodit či ji spláchnout v toaletě. Důležité je, aby sůl se všemi negativy co nejrychleji opustila nejen vás, ale i váš domov.
Tento jednoduchá solný rituál vám pomůže, nejen když máje jen špatnou náladu a chcete přijít na nové myšlenky, ale také když vás trápí opravdu vážné problémy a starosti. Jak často budete očistu opakovat, záleží jen na vás.

Nejen pro tělo

Mimochodem stejného účinku soli se využívá nejen při očistě organismu, ale také při očistě prostor. V tomto případě se poté doporučuje dát mísu se solí do každého rohu pokoje a nechat zde do druhého dne, neboť v rozích se negativní energie hromadí nejvíce. Druhý den se sůl i s absorbovanou negativní energií jednoduše vyhodí.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Ihned si prohlédněte svou kůži a zkontrolujte, zda na něm…

Kůže je největším orgánem našeho těla. Proto je dobré ji pečlivě sledovat a jakékoliv změny reflektovat a nebrat je na…
ZDRAVÍ

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Vrtačky se už bát nemusíte, zubní…

Možná se v následujícím také poznáte. Sedíte v čekárně před ordinací zubního lékaře a v ruce žmouláte čistý kapesník. Za…
ZDRAVÍ

Vyhazujete pecky z meruněk? Až si přečtete toho, už to…

Meruňky chutnají prostě výborně – není proto divu, že se z tohoto oblíbeného ovoce vyrábějí přesnídávky, džemy, marmelády i kompoty. Meruňky…
ZDRAVÍ

Šokující přiznání lékařů! Chtěli vydělávat velké peníze a tak začali…

Dnešní svět je plný překvapení a informací, které mohou mnohdy vzbudit opravdu velký poprask. Vzbudí poprask o to větší, když…
ZDRAVÍ

Dejte na rady odborníků a dejte si každý den hned…

Možná ani nevíte, jak blahodárné účinky má voda, kterou vypijete hned po ránu. V poslední době se pití vody stává čím…
ZDRAVÍ

Mobilní telefon má dnes každý. Málokdo tuší, jak vám může…

Možná vůbec nevíte, jak zařízení, které nosíme neustále u sebe může ohrožovat váš zdravotní stav. Podle americké výzkumnice doktorky Devry…