Opuštěné štěně bylo farmářem odděleno od krávy, která ho vychovala: Okamžik shledání vám vhrkne slzy do očí (VIDEO)

Stává se, že někdy, většinou vlivem okolností, se stanou nejlepšími přáteli zvířata, u kterých to není běžné. Na internetu se jako lavina šíří videa, kde např. sova vyrůstá s německým ovčákem a nedělají jeden bez druhého krok, nebo se opice stará o osiřelá tygřata. V tomto případě se jedná o jedinečné a pevné přátelství krávy a psa.

Jeden asijský farmář měl několik krav a také oblíbenou fenu, která farmu hlídala a dělala mu společnost. Když se jí jednou narodilo jedno jediné štěně, kterému dal majitel jméno Rookie, došlo ke komplikacím, fena uhynula a péči o štěňátko v podstatě převzala jedna z krav.

Nová máma

Olizovala ho a zahřívala a pejsek k ní tak přilnul, že ji považoval za mámu. Když si lehla, tak dlouho vyskakoval na krátkých nožkách, až se mu podařilo vyskočit na ni a uvelebit se na jejích zádech, kde pravidelně usínal. Posuďte sami, jak nerozlučná se z nich stala dvojice:

Čtěte také: Pes se podělil o deku se svým toulavým čtyřnohým kamarádem. I ve zvířecí říši existují dojemné city

  • Rookie první dva roky svého života téměř neopouštěl stáj
  • jedli a pili ze společných misek, a
  • když se pejsek cítil ohrožený, schovával se pod máminým břichem.

Odloučení

Jednoho dne byl však farmář donucen krávu prodat, což Rookie samozřejmě nesl velice těžce, vyl a kňučel a stále ji hledal. Když uslyšel auto, kterým ji odváželi, rozběhl se za ním, protože kráva celou cestu bučela steskem a on běžel za jejím hlasem a vůbec nevnímal, že ho pán volá zpátky domů.

Utíkal ze všech sil po cestě a měl štěstí, že mámu neodvezli příliš daleko, protože ji nakonec uslyšel z jedné stáje a hned se k ní rozběhl. Kráva byla šťastná, že ho opět vidí. Pán ho však brzy našel a odnesl v náruči domů, i když Rookie plakal a snažil se ze sevření vyprostit. Doma jen kňučel, upadal do depresí, vyhlížel z oken a dveří a úplně ztratil chuť k jídlu.

Máma se vrátila!

Ale naštěstí se jednoho dne máma objevila ve vratech stáje! Rookie byl nadšený a plný emocí a ocásek mu od radosti div neupadl. Farmář si předtím v plném rozsahu neuvědomil, jak mají kráva a pejsek k sobě blízko, došlo mu to až tehdy, když viděl psa se bez ní trápit. Byl to sice praktický člověk a ke zvířatům přistupoval především jako k pomocníkům při práci, ale Rookieho měl velice rád a nebylo mu jedno, že je tak smutný. A právě proto mu mámu přivedl zpátky.

Noví přátelé

Protože však věděl, že jejich odloučení nemůže do budoucna zabránit, poradil se s veterinářem, jak by měl postupovat, aby pejsek nebyl fixovaný jen na ni. Podle odborníkova názoru fakt, že je Rookie tak vázaný na krávu, mohl signalizovat i jeho určitou sociální úzkost, s tím, že by měl mít přátele i mezi psy. A tak se farmář snažil, aby se Rookie seznámil a spřátelil i se psy z okolí. A aby to přátelení Rookiemu usnadnil a zbavil ho ostychu před neznámými psy, přenesl vždy na nového psího kamaráda pach kraví mámy, což Rookieho uklidnilo a byl ochotný věnovat se hře.

I sám majitel Rookieho s ním začal trávit více času a věnoval se mu, a tak se stalo, že i když byl pejsek i dále rád ve společnosti mámy, radoval se i blízkosti pána a z her s psími přáteli.

No řekněte sami, co bychom pro své čtyřnohé přátele neudělali!