V Dallasu se na Nový rok naskytl náhodným kolemjdoucím žalostný pohled na opuštěného psa, který se za žádnou cenu nechtěl pohnout z potrhané deky, na které seděl. S největší pravděpodobností se ho na Silvestra zbavil jeho majitel a spolu s ním na ulici vyhodil i všechny jeho věci. Pes smutně čekal, až se pro něj jeho majitel vrátí.

Psa vyhodili z domu jako odpadky

Majitel nešťastného pejska snad neměl kousek citu v těle. Nejenže psa vyhodil bez milosti na ulici místo, aby ho zavedl do nejbližšího útulku, když už se o něj nemohl starat. Tento člověk mu nenechal ani jídlo a vodu. Zmatený pejsek se ani nepokusil obstarat si vodu a jídlo sám. Odmítal opustit deku a trpělivě čekal, až se jeho majitel vrátí zpátky. Chudák, netušil, že čeká zbytečně.

Naštěstí pejska objevila Marina

Marina Tarashevská je spoluzakladatelkou záchranné stanice DallasDogRRR. Zrovna procházela uličkou, když si všimla psa, který leží schoulený na dece a obklopuje ho několik dalších nepotřebných předmětů z něčí domácnosti. Byla zima a pejsek se celý třásl. Marina se rozhodla jednat. Zjistila, že pejsek je fenka a pojmenovala ji Camilla. Camilla byla velmi vyděšená a bála se cizích lidí. Bylo nutné vymyslet plán, jak ji dostat do auta.

Marina postupovala takto:

  • Všimla si, že pes velmi lpí na své dece
  • Vždycky, když Camilla ze strachu odběhla, přistrčila deku blíž k autu
  • Po hodině snažení byla deka u auta a Marina mohla Camillu odchytit a odvézt do záchranné stanice

Camilla byla konečně v bezpečí. V centru Camilla podstoupila veterinární prohlídku. Měla infekci v uších a tržnou ránu na krku, ke které mohla přijít během zápasu s jiným psem.

Camilla si zaslouží milující domov

Počátky v záchranném centru byly krušné. Camilla se velmi bála lidí. Postupem času ale začala pracovníkům útulku věřit. Od té doby udělala Camilla obrovské pokroky. Začíná opět důvěřovat lidem a užívá si života. V současné době žije v pěstounské rodině a čeká, až si ji někdo vybere a dá jí milující domov.

Její příběh zasáhl všechny milovníky psů, kteří se o ní dozvěděli prostřednictvím sociálních sítí. Všichni se shodli, že takto opustit psa je naprosto zavrženíhodné.

Sdílejte článek