Opustil nás lékař, který byl nucen léčit bez rukavic infikované pacienty s coronavirem, sklízel obdiv kolegů z celého světa i široké veřejností.

V současné době kolem nás zuří coronavirus, a proto musíme být opatrní. Je nutné dodržovat hygienická pravidla, bezpečnostní opatření naší země a další pravidla, která vznikla v souvislosti s novým typem coronaviru. Jedním z nich je i používání ochranných roušek a ochranných prostředků při pohybu na veřejnosti. V této oblasti to mají nejtěžší lékaři, neboť ti docházejí do styku s nemocnými a potencionálně nakaženými každý den. Normálně k tomu používají ochranné pomůcky včetně rukavic, takže v této době by je měli mít téměř neustále. Jeden lékař ovšem z jistých důvodů rukavice neměl. Tato chyba se mu stala osudnou, protože následně zemřel.

Lékař podlehl novému viru

Jeden z lékařů působící v severní Itálii zemřel na coronavirovou infekci, neboť nemohl ošetřovat pacienty s ochrannými pomůckami. Důvod je jednoduchý, v nemocnici, ve které působil, byl výrazný nedostatek těchto pomůcek. Byl tedy nucen léčit infikované pacienty bez rukavic, což se mu stalo osudným a 18.března 2020 zemřel.

Extrémní nedostatek ochranných prostředků

Extrémní doba přináší extrémní řešení a extrémní případy. S tím souvisí i zvýšená nutnost dodržování hygienických pravidel. Zejména v naší zemi a dalších zemích Evropy je to nutné, protože právě Evropa se stala epicentrem této epidemie. Severní Itálie je z Evropy zasažena asi nejvíce. Navíc tam v nemocnicích chybí dostatek ochranných pomůcek a potravin pro pacienty, stejně tak i pro lékaře, kteří nasazují každý den životy.

Čtěte také: Máte v lednici 2 vejce, nějaké ovoce a mléko? Pokud ano, můžete si připravit lahůdku, po které se budete ještě dlouho oblizovat. Koho honí mlsná, může mít za chvíli hotovo. Tento recept si zaručeně oblíbíte

Oboustranný zápal plic

Lékař Marcello pracoval v nemocnici v části italské Lombardie. Právě v této oblasti se nebezpečný virus šířil a šíří nejvíce. Několik dnů před svou smrtí veřejně do médií prohlásil, že nemocnici dramaticky chybí ochranné pomůcky a některá lékařská zařízení. Sám musel ošetřovat bez rukavic, což mu způsobilo oboustranný zápal plic. Na tyto následky o pár dní později zemřel ve věku 57 let. Bylo navíc zjištěno, že v této oblasti bylo napadeno až 110 lékařů ze 600. Celkový počet obětí neustále narůstá, a proto bychom měli ocenit tvrdou a odvážnou práci všech, kteří se o nás starají.