David Hampl
23 března, 2020

V současné době kolem nás zuří coronavirus, a proto musíme být opatrní. Je nutné dodržovat hygienická pravidla, bezpečnostní opatření naší země a další pravidla, která vznikla v souvislosti s novým typem coronaviru. Jedním z nich je i používání ochranných roušek a ochranných prostředků při pohybu na veřejnosti. V této oblasti to mají nejtěžší lékaři, neboť ti docházejí do styku s nemocnými a potencionálně nakaženými každý den. Normálně k tomu používají ochranné pomůcky včetně rukavic, takže v této době by je měli mít téměř neustále. Jeden lékař ovšem z jistých důvodů rukavice neměl. Tato chyba se mu stala osudnou, protože následně zemřel.

Lékař podlehl novému viru

Jeden z lékařů působící v severní Itálii zemřel na coronavirovou infekci, neboť nemohl ošetřovat pacienty s ochrannými pomůckami. Důvod je jednoduchý, v nemocnici, ve které působil, byl výrazný nedostatek těchto pomůcek. Byl tedy nucen léčit infikované pacienty bez rukavic, což se mu stalo osudným a 18.března 2020 zemřel.

Extrémní nedostatek ochranných prostředků

Extrémní doba přináší extrémní řešení a extrémní případy. S tím souvisí i zvýšená nutnost dodržování hygienických pravidel. Zejména v naší zemi a dalších zemích Evropy je to nutné, protože právě Evropa se stala epicentrem této epidemie. Severní Itálie je z Evropy zasažena asi nejvíce. Navíc tam v nemocnicích chybí dostatek ochranných pomůcek a potravin pro pacienty, stejně tak i pro lékaře, kteří nasazují každý den životy.

Oboustranný zápal plic

Lékař Marcello pracoval v nemocnici v části italské Lombardie. Právě v této oblasti se nebezpečný virus šířil a šíří nejvíce. Několik dnů před svou smrtí veřejně do médií prohlásil, že nemocnici dramaticky chybí ochranné pomůcky a některá lékařská zařízení. Sám musel ošetřovat bez rukavic, což mu způsobilo oboustranný zápal plic. Na tyto následky o pár dní později zemřel ve věku 57 let. Bylo navíc zjištěno, že v této oblasti bylo napadeno až 110 lékařů ze 600. Celkový počet obětí neustále narůstá, a proto bychom měli ocenit tvrdou a odvážnou práci všech, kteří se o nás starají.

Sdílejte článek