David Hampl
7 března, 2020

Orchideje jsou krásné rostlinky, které si ve světě získávají stále větší popularitu. Dříve byly známé jen jako velmi chráněné rostlinky, které bylo zakázáno trhat ve volné přírodě. Vysoce chráněné jsou stále, a na některých místech se porušení tohoto zákazu trestá velmi přísně. Možná je to proto, že orchideje jsou symbolem krásy, síly a elegance v rostlinné říši. Každý, kdo se v rostlinách trochu vyzná, moc dobře ví, že právě orchideje v sobě mají obrovské kouzlo a jakousi honosnost, která se jen tak nevidí.

Orchidej v domácím prostředí

V poslední době se naštěstí objevily způsoby, jak si orchidej pořídit i domů. Samozřejmě, že se nejedná o ty stejné, jako ve volné přírodě, ale také jsou moc krásné a elegantní. Pokud se o ně dobře staráte, budou vám dobře a dlouho sloužit. Je ovšem nutné o nich vědět základní informace, jinak byste se mohli taky divit, proč dělají to, co dělají.

Symbol krásy a čistoty

Orchidej umístěná v domě nebo bytě dokáže zdůraznit jeho krásu. Jsou spojené s mnoha legendami a jsou schopné chránit dům proti nepřátelům. Orchidej je ženského rodu a je to tedy ženská květina, a je tak symbolem krásy, čistoty a nevinnosti. Pokud si ji tedy umístíte do domu, naplní se váš prostor krásou a pozitivní energií, kterou v sobě mnohé ženy nosí. Dokonce vám pomůže rozvíjet talent nebo objevit váš skrytý potenciál.

U mužů se vliv orchideje projeví obráceně. Muž díky orchideji změkne a stane se pomalejším a mírnějším, což není na škodu. Rostlinka je také považována za symbol lásky a romantiky. Někteří lidé tvrdí, že orchideje vysávají z lidí energii jako upíři, což je samozřejmě nesmysl.

Kvalitní péče přináší ovoce

Fialová orchideje udržuje zdravý životní styl. Žlutá orchidej zvyšuje šance na bohatství. Bílá a růžová orchidej pomáhá najít vnitřní harmonii a skvěle pomáhá při depresi. Je ovšem nutné o ně dobře pečovat, a potom budou pečovat i ony o vás.

Sdílejte článek