David Hampl
28 prosince, 2019

Také už nevíte, co všechno máte na narozeninovou oslavu připravovat? Pokud chcete potěšit svou rodinu a přátele něčím originálním a zároveň výborně chutným, doporučujeme vám vyzkoušet náš dnešní recept. Nejen, že se po něm budete oblizovat vy, ale zároveň jím naplníte chuťové pohárky všech svých blízkých. Recept je to snadný, takže ho zvládne naprosto každý.

Budete potřebovat

Je samozřejmostí, že na přípravu bude potřeba nějaký čas, ale nemusíte se bát, že byste v kuchyni kvůli tomu strávili celé hodiny. S hravostí to zvládnete během chvilky. Pokud si ho budete chtít připravit, bude potřeba, abyste měli k dispozici následující ingredience: pro těsto: 1 balení prášku do pečiva, 0,5 kg mouky, 4 kusy žloutku, 10 dkg práškového cukru, 25 dkg margarínu a 6 lžic mléka; pro náplň: 30 dkg práškového cukru, 35 dkg arašídových ořechů, 4 kusy bílků, 1 malá láhev meruňkového džemu a 5 dkg másla.

Během chvilky hotovo

Budete-li mít vše připravené, stačí se jen pustit do práce. Za chvíli se budete moci těšit z perfektních narozeninových košíčků, které rozveselí vaši oslavu. Postup je opravdu jednoduchý, a když si na pomoc přizvete pomocníky, bude vše hotovo během chvíle. Recept je opravdu jednoduchý, nicméně s sebou nese opravdové potěšení.

Pusťte se do přípravy

Výroba těsta: Mouku smíchejte s práškem na pečení, přidejte žloutek, práškový cukr, margarín a mléko. Vše důkladně zamíchejte. Výroba náplně: Práškový cukr smíchejte s mletými ořechy a vaječnými bílky. Opět důkladně zamíchejte.

Roztavte máslo a vytřete jim plechový pekáč. Těsto pořádně umíchejte a nalijte do formiček. Poté těsto rovnoměrně zatlačte do forem tak, aby úhledně zapadalo do záhybů. Poté do každé formy přidejte 1 čajovou lžičku džemu a poté přidejte 1 čajovou lžičku ořechové pěny. Pomocí vidličky vložte ořechovou pěnu na těsto. Pečte v troubě o 180 °, dokud není růžová, a po vychladnutí ji vytáhněte z forem. Košíky uspořádejte na misku a posypte moučkovým cukrem.

Přejeme vám pěknou zábavu a dobrou chuť. Podělte se o recept se svými přáteli, ať je na světě o něco veseleji.

Sdílejte článek