David Hampl
24 listopadu, 2019

Pomáhat bližním a lidem kolem sebe by mělo být hlavním smyslem našich životů. Ne vždy to však platí, a pak to dopadá tak, že ani nemocný člověk se pomoci nedočká. Jedná-li se navíc o nemocné dítě, je situace už donebevolající. Naštěstí stále existují dobré duše, kterým osud jiných lidí není lhostejný. Podívejte se na tento případ, který vás jistě nenechá chladným.

Matka ji odmítla

Dívka jménem Alba to neměla v životě vůbec snadné. Narodila se s 21.chromozomem, což značí přítomnost tzv. Downova syndromu. Bohužel pro ni ji její biologická matka odmítala přijmout, natož pak vychovat. Vzdala se jí a nabídla jí k adopci. Od ženy to byl velmi nepěkný a sobecký akt, kterého možná bude do smrti litovat.

Záchrana od neznámého muže

Alba byla ponechána v adopčním řízení a zájem o ni projevilo až 20 rodin. Jakmile se ovšem rodiny dozvěděly, že dívka trpí vzácným syndromem, všechny od adopce ustoupily a dívku odmítly. Dívce tedy nezbývalo nic jiného než nadále zůstat v péči státu.

Po 13 dnech jejího života se na ni ovšem usmálo štěstí. Osamělý muž z Itálie se rozhodl, že tuto nemocnou dívenku adoptuje a učiní ji svým dítětem. I přesto, že byl velmi osamělý a měl také těžký život, nebál se toto rozhodnutí učinit a vzít na svá bedra nelehký úkol. Albu přijal v roce 2017, za což mu patří velká poklona.

Italové to vidí jinak

Ve svých 41 letech vydal tento muž svou knihu s názvem „Born for You“, ve které popisuje svou osobní zkušenost v roli pěstounského rodiče. Zpráva o adopci dívenky ovšem pobouřila veřejnost. Muž byl homosexuál, a proto se někteří domnívali, že na adopci neměl právo. Málokdo už ovšem ví, že muž pracoval dlouhá léta o zdravotně postižené a nevyléčitelně nemocné osoby. K adopci tedy jistě důvod měl. V Itálii je adopce homosexuálními a osamělými rodiči velmi komplikovanou záležitostí, takže to v tomto ohledu jistě neměl lehké.

Na uvedených fotografiích je nicméně vidět, že Alba je s mužem opravdu šťastná, což je pro dívenku nejdůležitější.

Sdílejte článek