David Hampl
13 prosince, 2019

Když se zraní dítě, je to pro matku opravdu velmi bolestivé. Žádná z matek totiž není ráda, když má její dítě bolest a většinou tak trpí s ním. Dítě je s matkou od přírody tak nějak propojené. Stejně to platí i ve zvířecí říši. Nejsme si jistí, jestli u všech druhů živočichů, ale u psů tomu tak opravdu je. Důkazem je příběh tohoto malého štěněte, které se nepříjemně zranilo. Jakmile to zpozorovala jeho psí maminka, zareagovala takovým způsobem, který by nikdo nikdy nečekal.

Psí láska je neskutečná

Tento příběh je velmi silný a rozhodně dokáže pohnout srdci i těch nejchladnějších lidí. Hlavními postavami zde ovšem nejsou lidé, ale zvířata, přesněji řečeno pejsci. Psi jsou od pradávna označováni jako nejlepší přátelé člověka. Každý, kdo pejska má, tak ví, že tato stvoření dokáží být velmi dobrá, milá a vděčná. Když se o ně hezky staráme a pečujeme o ně, s láskou nám to vrací. Stejně tak to mají i mezi sebou. Konkrétně mateřská láska u nich funguje jako u nás u lidí.

Drama uprostřed Indie

Příběh této feny je přímo fascinující. Jedna milá fenka uprostřed rušného města v Indii se jednoho dne cítila zcela bezmocná. Její mladé štěně, které nesmírně milovala, se vážně zranilo a nemohlo ani vstát. Pro matku fenku to muselo být něco hrozného, když vidí své dítě, jak trpí a sama mu nemůže v podstatě vůbec pomoci. Když se chce, tak všechno jde.

Začala hlasitě štěkat

I přesto, že přesně nevěděla, co má dělat, rozhodla se, že svému štěněti pomoc alespoň obstará. Začala tedy hlasitě štěkat na kolemjdoucí v naději, že jí někdo pomůže. Naštěstí si ji rychle všimli dobří lidé, jež štěněti nabídli pomoc.

Zjistilo se, že štěně mělo dvě hluboké krvácející rány. Lidé vzali štěně přímo k veterináři, aby mu pomohl. Bohužel nevěděli, co mají dělat s matkou fenkou, protože ta u sebe měla ještě další čtyři štěňata. Zůstala tedy na místě s nimi a doufala, že se lidé s jejím pátým dítětem vrátí.

Sdílejte článek