Osiřelé hříbě zachraňuje pes. Je jasné, že budou doživotními parťáky!

Když se narodilo na farmě hříbě, zavládla radost z nového přírůstku. Bohužel život přináší i smutné příběhy, proto štěstí na farmě ve městě Fayette v Alabamě ve Spojených státech amerických netrvalo dlouho. Hříbátko dostalo jméno Tye, ale pouhých devět dní po jeho narození museli nechat Sandy, 22letou klisnu utratit, protože byla příliš nemocná na to, aby mohla přežít, a těšit se ze svého hřebečka. Osiřelé hříbě hledalo útěchu, nakonec ji našlo.

djurbibeln.se

Nejhorší rozhodnutí majitelky

Karla Swindle je dlouholetou majitelkou koňské farmy S & K Quarter Horses ve Fayette v Alabamě, která patří mezi tradiční zemědělské regiony. Karla je velmi zkušená chovatelka a snaží se o blaho všech zvířat na statku. O to hůře snáší, když některé z nich onemocní nebo se musí dokonce utratit. To byl i případ klisny Sandy, která po těžkém porodu trpěla mnoha onemocněními a musela být utracena. Hříbátko, které mělo v té chvíli pouhých devět dní, osiřelo a velmi smutnilo.

djurbibeln.se

Obavy z nejhoršího

Hříbě, které pojmenovali hned po narození Tye, bylo neskutečně smutné. Chvílemi se zdálo, že uhyne, protože jeho smutnění nebralo konce. Vydávalo srdceryvné zvuky a stále hublo, na farmě zavládlo zděšení. Všichni se obávali nejhoršího. Naštěstí se objevil zachránce v podobě Zipa, místního psa, který se jal Tye utěšit. Povedlo se mu to na výbornou, protože vzájemné dotyky pomohly hříběti překonat největší ztrátu.

Čtěte také: Maďarští záchranáři truchlí. Odešel jejich mladý kolega

djurbibeln.se

Ve stájích jako první

Psi mají velmi vyvinuté ochranné instinkty, dokáží pomáhat postiženým lidem nebo dětem s různými hendikepy, ale jsou soucitní též k ostatním zvířatům. Přesně tohle dokázal Zip, který se ujal osiřelého hříbátka. Hned první noc byl po celou dobu ve stáji, kde byl koníkovi na blízku, přičemž svou tlapku položil na jeho krk. Od té chvíle byl vždy ve stáji jako první, běžel vždy před Karlou, aby mohl být s hříbětem. „Zip si doslova Tye adoptoval,“ vypráví Karla při vzpomínce na časy, kdy byl ještě hříbětem.

Zdroj: djurbibeln.se