Josef Humeš
8 října, 2017

Pokud trpíte nepřetžitým nachlazením a nechcete do sebe cpát vyloženě chemické léky, můžete si vytvořit vlastní přírodní dekongestant doma, který vám pomůže odstranit hleny a odblokuje váš nos a bude se vám i lépe dýchat.

Pomůže vám otevřít nosní dírky, abyste mohli dýchat lépe. Také pomáhá otevřít dutiny a snížit záněty. Tento domácí přírodní lék je směs, který obsahuje protizánětlivé a antioxidační vlastnosti a posiluje váš imunitní systém. Jabečný ocet pomáhá odstranit hlen a porazit běžnou zimu. Citrón na druhé straně obsahuje velké množství vitaminu C, podporuje imunitní systém a bojuje proti infekci. Med má zase uklidňující a léčebné vlastnosti, navíc působí jako prostředek na potlačení kašle.

Recepty obsahují také bylinky a koření jako jajenský pepč, zázvor, kurkumu a černý pepř. Všechny tyto látky podporují v těchto ošklivých dnech naše zdraví. Zázvor je vynikající pro uklidnění bolestí v krku a dalších příznaků nachlazení a chřipky. Kurkuma obsahuje sloučeniny, které pomáhají snížit zánět a vyčistit dýchycí cesty. Černý pepř také pomáhá uvolnit hlen a vyčistit ucpaný nos.[hana-code-insert name='google' /]

Ingredience:

jablečný ocet
med
citrónová štáva
zázvor
černý pepř
kurkuma
kajenský pepř

Postup:

1/4 šálku jablečného octa nalijeme do misky a přidáme 1/4 šálku vymačkané citrónové šťávy. Přidáme 2 polévkové lžíce medu, 1/2 lžičky kajenského pepře , 1 lžičku sušeného zázvoru, 1/2 lžičky kurkumy a špetka černého pepře.
Míchejte všechny ingredience, aby došlo k dokonalému promísení a přes síto zceďte do sklaněné nádoby. Na několik týdnů může být směs uložena v lednici.

Není vhodné pro děti mladší 1 rok. Dospělí konzumovat 1-2 ůžičky denně. Děti maximálně 1 lžičku. Vždy podle potřeby.

Sdílejte článek