Princezna z Walesu zemřela tragickou autonehodou v britském tunelu Pont D’Alma. To, že byla její nehoda skutečnou náhodou je tvrzení, které se považuje za velmi málo pravděpodobné. Namísto toho se autonehoda připisuje hned několika lidem, kteří potencionálně mohou za její smrtelnou autonehodu. Již krátce po této nehodě začali všichni spekulovat o tom, kdo může za nehodu princezny Diany.

Princ Philip

Již krátce po smrti princezny Diany unikla do světa spekulace o tom, že by snad za její smrtí mohl stát samotný princ Philip. Není totiž žádným tajemstvím, že právě on se snažil princezny Diany zbavit. U soudu však ale zazněl verdikt soudu takový, že neexistují žádné důkazy o tom, že by vévoda z Edinburghu jakýmkoli způsobem sehrál i tu nejmenší roli, která by mohla vést k princeznině smrti. Ano, panovali mezi nimi obrovské neshody, ale nic nenasvědčuje tomu, že by se snažil princezny zbavit úplně. Jeho snahou bylo pouze odstranit ji z královské rodiny.

Média

Kromě královské rodiny byla ze smrtelné nehody princezny Diany obviněna také média. Právě média jí nedala pokoj a sledovala princeznu na každém jejím kroku. Díky nim se Diana ocitla v psychické nepohodě. Dokonce se za ni média vydala na motorkách po tom, co zjistila, že Diana opustila zadním vchodem hotel, ve kterém byla se svým milencem na večeři. Ani to není potvrzeno. Média se na místě nehody ukázala až několik minut poté, co k této smrtelné nehodě došlo. Je tedy zřejmé, že média nebyla při nehodě přítomná, a tím pádem tuto nehodu nemohla zavinit. S největší pravděpodobností však havárii zapříčinil muž sedící v za volantem bílého auta, který údajně řídil pod vlivem alkoholu. K tomu ovšem nejsou žádné důkazy, protože z místa nehody chybí kamerové záznamy. Můžeme se tedy jen dohadovat o tom, zda řidič bílého automobilu je opravdu viníkem nehody.

Sdílejte článek