Otec a 5 dětí žije ve starém domě. Po rekonstrukce je dům k nepoznání!

Rodiče, kteří zůstali s dětmi sami, to nikdy nemají jednoduché. Nezáleží na tom, jestli je to matka nebo otec samoživitel. Derek je otec samoživitel, který má doma pět dětí. Jeho žena si našla nového muže a původně si chtěla vzít také děti. Soud je ale přiřadit do péče otce. Ten se s nimi potom nastěhoval do domu po svých rodičích, který je více než 100 let starý.

Dům byl v žalostném stavu

Stavba se nacházela v havarijním stavu. Derekovi děti byly ovšem malé, a proto mohl pracovat jen na částečný úvazek. Kvůli tomu musel s pěti dětmi vyjít z výrazně menšího platu, než jaký potřeboval k uživení rodiny. V některých měsících mu nezbylo ani na jídlo a energie, takže si musel půjčovat peníze od známých. Peníze na opravu domu k dispozici neměl vůbec.

V domě byla vlhkost, plíseň a vnitřní i vnější část budovy působila žalostným dojmem. Rodina neměla ani pořádnou koupelnu, takže se museli mýt v nádobě s vodou a záchod měli venku. Navíc všichni žili v jediné místnosti, protože zbytek domu se nedal obývat. Chtělo to doopravdy velký zásah, ale na ten Derek neměl vůbec finance.

Čtěte také: Útok mezi studenty skončil pobodáním! Jeden z nich na místě podlehl!

Po rekonstrukci vypadá dům úžasně!

Derek se nakonec obrátil na Katarinu Douborovou, která zařizuje rekonstrukce pro chudé. Na místo dorazila se svým týmem a viděla, že dům není bezpečný pro děti. Nebyla tam kanalizace, teplá voda a některé zdi potřebovaly strhnout. Jednoduše měli hodně práce a Katarina chtěla této rodina doopravdy pomoci, protože si to zaslouží.

Rodina se na nějaký čas přestěhovala. Když se vrátili domů, čekalo na ně obrovské překvapení. Dům byl zcela nový zvenku i uvnitř.

Najednou měla rodina k dispozici obývací pokoj, kuchyň, dva malé dětské pokoje a funkční koupelnu.

Celý prostor je velmi světlý, prostorný a dětské pokoje jsou velmi útulné a barevné.

Nyní může žít rodina v klidu a pohodlí v novém a bezpečném domově!

Zdroj: pukuotukas.com