David Hampl
29 ledna, 2020

Otázka účesu není důležitá jen u dospělých. V dnešní době chtějí vypadat hezky i malé děti. Doba je prostě jiná a letí moc dopředu. Malé děti tak mají mnoho příležitostí se srovnávat s ostatními. Zejména malé holčičky chtějí dokonce vypadat jako modelky. Rodičům kolikrát nezbyde nic jiného než na jejich silné naléhání jím s tím pomoci. Většina rodičů vezme dítě ke kadeřníkovi, který odborně vykoná perfektní dílo. Tento muž se ovšem rozhodl pro jiné řešení. Když ho malá dcera požádala o nový účes, vzal případ do vlastních rukou. Zajímavé na tom bylo to, že muž byl samoživitel.

Otec samoživitel

Samoživitelé mají obvykle těžký život, který s sebou nese mnohem více povinností, než když jsou rodiče dva. Nicméně otec, který vychovává své dítě absolutně sám, je opravdu neobvyklé. Nemyslete si ovšem, že si s tím nedokáže muž poradit. Většinou ovšem řeší situace poněkud jinak, zajímavěji. Greg Wickherst žije v Coloradu v USA a sám vychovává dceru jménem Izzy. Ze všech sil se snaží, aby dívka byla šťastná a měla bezstarostné dětství. Snaží se, aby netrpěla žádnými nedostatky a měla vše, co mají děti z přirozených rodin. Šatí ji, krmí ji a pomáhá ji se vším, co potřebuje. Izzy mezitím roste a stejně jako většina dalších dětí, tak i ona se jednou obrátí na svého otce s prosbou o pomoc. Jde ovšem o problém, který bude více než složitější.

Potřebuji nový účes

Izzy požádala svého otce o ostříhání, aby vypadala hezky. Otec si myslel, že to zvládne sám bez pomoci specialisty, a proto se rozhodl, že vezme nůžky do ruky a Izzy ostříhá. Dal se tedy do díla. Jakmile byl u konce a dívka se podívala do zrcadla, okamžitě se rozplakala. Účes byl učiněná katastrofa. Chtěla být hezká, jenomže nekvalifikovaný otec nevěděl, jak to pořádně udělat. Selhal i při vázání copu. Dívka byla samozřejmě velmi smutná.

Odborná pomoc

Naštěstí si hned uvědomil, že její vzhled je pro ni opravdu důležitý. Rozhodl se proto, že zajde k odborníkovi, aby mu poradil. Shodou náhod pracoval otec na vysoké škole, kde se to odborníky jen hemžilo a vydal se kolegům stylistům a vizážistům. Kolegové ho naučili jako dělat účesy a jak docílit toho, aby jeho dcera byla se svou vizáží spokojená.

Hvězdou každé párty

Od té doby začal Greg zvládat veškeré problémy týkající se moderního vzhledu. Jeho dcera se tak stala velmi krásnou mladou dámou, jenž je obdivována široko daleko. Z toho důvodu se rozhodl, že založí na sociální síti stránku, na níž bude uvádět rady pro otce, kteří se starají o své dcery. Kanál má více než 150 tisíc odběratelů a je tak velmi populární. Greg je na sebe velmi hrdý, že se to dokázal naučit. Mnohem více je na něj hrdá jeho malá dcera, jež je nyní hvězdou každého večírku. A to vše díky svému šikovnému tatínkovi.

Sdílejte článek