Otec zavražděné dcery však spravedlnost do svých rukou

V televizi existují nejen pohádky nebo komedie, ale najdete tam také mnoho dokumentů, které jsou natočené podle skutečné události. Jedním z nich je také příběh, který se odehrál před 40 lety, ale je stále aktuální. Vrah, který se nevybíravým způsobem zbavil mladé dívky, dohnal osud. Našel si ho otec zemřelé dívky a vykonal, co považoval za správné. Jak ale celý případ začal?

https://www.newsitamea.gr/

Jediný telefonát rodině zničil život

Bylo teplé ráno, červenec roku 1982. Telefon, na jehož druhém konci byla exmanželka účetního Andrého Bamberského, který se dozvěděl hroznou zprávu – jeho mladičká dcera Kalinka zemřela. Otec nemohl uvěřit, že se něco tak hrozného stalo právě jemu. Právě Kalinka byla jeho milovanou dcerkou, která byla milována všechny a užívala si života, jako každý správný teenager.

Byla naprosto bezproblémové dítě, proto mu nedávalo smysl, co by se mohlo stát. Ještě netušil, jak dopadne pitva, ale v tu chvíli se mu zhroutil celý svět. Jeho bývalá manželka, Daniele, v tu dobu žila s lékařem a diplomatem. Biologický otec malé Kalinky se až později dozvěděl, že to byl právě její nový manžel, Dieter, který ji našel mrtvou. Předtím ji ale měl podat injekci, která ji měla zajistit rychlejší opálení.

Čtěte také: Pravý recept na pařížský salát z 90 let dle ČSN. Ta chuť je famózní!

https://www.newsitamea.gr/

Jak to bylo ve skutečnosti s injekcemi?

Kalinka nemohla spát, takže ji nakonec podal ještě sedativa. Jak ale dopadla následná pitva? Tu prováděli dva lékaři a nevlastní otec byl u toho. Kalinka byla v intimních místech natržená a na jejím spodním prádle se našla krev. Stopy po injekci byly vidět nejen na rukou, ale také na nohou nebo krku. Vyšetření pak ukázalo, že měla v pochvě neznámou látku a v žaludku jídlo, které nestrávila.

Testy byly povedené několik hodin po jejím úmrtí a naznačily, že není možné, aby bylo jídlo nestrávené. Dieter se nikdy nevyjádřil a s policisty komunikoval pouze přes telefon. Navíc měnil své výpovědi. Uvedl, že Kalince píchal pouze železo a kobalt, protože trpěla anémií. Našel ji podle jeho slov v bezvědomí, a proto ji píchnul dopamin, aby ji probudil.

https://www.newsitamea.gr/

Kalinka podle lékařů zemřela na selhání srdce

Lékaři nebyli schopni určit hlavní příčinu její smrti, a proto dospěli k rozhodnutí, že se nikdo cizí nepřičinil. Srdeční selhání podle nich mělo nastat, protože se den předtím Kalinka vystavovala na slunci. O tři měsíce později dostal André pitevní zprávu. V té době byl tento případ uzavřený, ale při čtení zprávy dostal otec Kalinky šok. Došlo mu totiž, jak to mohlo ve skutečnosti být. Kalinka, jeho milovaná dcerunka, byla znásilněná, zdrogovaná a také zavražděná. A její vrah se přitom pohyboval po svobodě. Musel tedy sám zasáhnout.

André se snažil Dietera najít. Požádal také o druhou pitvu, která prokázala, že jí byly pohlavní orgány odebrány. Bohužel, úřady už nechtěly případ znovu otevírat. André tedy odcestoval do Německa, které roznášel letáky, upozorňující právě na Dietera. Na letáku jste si mohli přečíst, že Dieter je chladnokrevný vrah.

https://www.newsitamea.gr/

Německo odmítlo Dietera vydat

Dieter byl nakonec odsouzený k 15 letům ve vězení, ale nakonec si neodseděl ani jeden den. Místo toho žil v Německu životem, který měl před událostí. Podle všeho ale měl ve své vlastní ordinaci zdrogovat svého pacienta. Byl propuštěn z práce, ale nakonec se ještě přihlásilo několik žen, které tvrdily, že je také sexuálně obtěžoval. Jeh žena se s ním nakonec rozvedla.

Bohužel, André nechtěl vzdát svůj boj za spravedlnost, kterou vzal do svých rukou. Najal si například soukromého detektiva, který měl Dietera vystopovat. Policie ho našla s roubíkem v ústech a zakrváceného. André totiž na nic nečekal, zaplatil několika chlapům, kteří ho unesli a zmlátili. Otec se nakonec dostal ven na kauci a Dieter skončil ve vězení.

https://www.newsitamea.gr/

Zdroj: newsitamea.gr