Otevřela mikrovlnku a dala do ní balení vlhčených kapesníčků: Pak udělala TOHLE a měla za 30 sekund čistou mikrovlnku – úplně jako nová!

Mikrovlnka je takový malý zázrak v kuchyni. Pomáhá rychle ohřát oběd, rozmrazit maso nebo uvařit něco dobrého. Při používání ale dochází nejen k znečištění vnitřního prostoru mikrovlnky, ale potraviny zanechávají také silné pachy. Ne vždy je čas mikrovlnku po použití otřít, někdy se hromadí nečistoty a tuk uvnitř přístroje měsíce. Pak je takové čištění o mnoho náročnější a vyžaduje více času i úsilí. Jak si čištění mikrovlnky usnadnit?

Různé metody čištění

Do čištění mikrovlnky se nikomu nechce. Jen si představte zapečenou špínu a tuk, který ulpěl po celém vnitřním prostoru! Jak dlouho potrvá dát mikrovlnku zase do pořádku a připravit k dalšímu použití? Nebojte se, proces čištění může být velmi jednoduchý, navíc netrvá víc než pár minut. A dokonce k tomu nepotřebujete nic zvláštního, postačí vám balíček vlhčených ubrousků!

Vlhčené ubrousky jsou spásou domácnosti

Co mít po ruce na drobné skvrny nebo špínu v domácnosti? Vlhčené ubrousky! Nejsou totiž vhodné jen pro šetrnou péči o dětskou pokožku, ale hodí se při cestách na očištění rukou nebo věcí, ale své místo najdou také v domácnosti. A budete se divit, pomohou také s vyčištěním mikrovlnky. Připravte si balíček vlhčených ubrousků pro děti a vyjměte 7-10 kusů. Při větším znečištění jich budete potřebovat více.

Čtěte také: Tohle musíte vidět! Tento mladý muž si zaslouží obdiv nás všech. Proč? Jelikož se láskyplně stará o svou babičku. Co předvedli? Nejdojemnější tanec, který jí opět vykouzlí radost na tváři. Zaručeně vás dostane do kolen!

Mikrovlnka jako nová

Ubrousky ve štůsku položte doprostřed mikrovlnky na otočný talíř a spusťte střední nebo vyšší ohřívací režim na 2 minuty. Po dané době se veškerá vlhkost z textilních ubrousků vypaří a ulpí na stěnách mikrovlnné trouby. Nasaďte si rukavice, abyste zamezili popálení rukou, vezměte horké ubrousky a dočistěte vlhké stěny od skvrn a tuků. Následně vytřete vnitřní prostor trouby do sucha pomocí suché papírové utěrky. Nezvyklý způsob čištění ušetří mnoho času a prodlouží životnost vaší mikrovlnky. Pro likvidaci dodatečného zápachu stačí troubu vytřít citronovou šťávou.