David Hampl
3 dubna, 2019

Zřejmě největší zpěvák, který se kdy v naší malé republice narodil, musí čelit jedné ráně za druhou. Není tomu tak dávno, co byl Karel Gott velice blízko smrti. Před třemi lety mu doktoři diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlin. Celý národ při mnohonásobném zlatém slavíkovi po čas léčby stál, i když on sám se již pomalu loučil se životem.

Nicméně se mu ale podařilo po těžkém boji zvítězit a to za výrazné pomoci své ženy, dcer a také fanoušků. Dokonce se proti všem předpokladům dokázal vrátit na svá milovaná pódia, na nichž již dlouhá léta rozdává radost všem kolem sebe. Náročná bitva s rakovinou si ovšem začala opět vybírat svou daň a Gott na tom rozhodně není zdravotně nejlépe.

Léčba za přísného dozoru fanoušků

Zpěvák během svého léčení zrádné rakoviny neustále komunikoval se svými fanoušky prostřednictvím sociálních sítí. Dokonce veřejnosti ukazoval své fotografie z tohoto těžkého období. Nad nimi zůstalo málokteré oko suché, protože ti, kteří si Karla pamatovali z dob, kdy byl zdravotně naprosto v pořádku, nemohli nepoznat propastný rozdíl. Bezprostředně po tom, co celá republika nadšeně vítala skutečnost, že Gott dokázal nemoc porazit, dokonce i některá přední česká média hlásala do světa, že koncertování a zpěv pro něj nadobro skončili.

Karel Gott je ale bojovník každým coulem a tak nebral skeptické názory novinářů příliš vážně. Všem pochybovačům zatnul tipec, když se v plné parádě vrátil na pódia a v plné síle opět rozdával radost všem přítomným. Kromě návratu k mikrofonu si střihl také roli v pohádce Když draka bolí hlava, kde se po jeho boku objevili milované dcery Charlotte a Nelly. Pohádka sklidila právě díky jeho přítomnosti u diváckého obecenstva celkem úspěch, ačkoli z pohledu celku se o bůhvíjaký zázrak rozhodně nejednalo.

Oslabená imunita se bohužel projevila

Gott se ovšem z dobrého zdravotního stavu nakonec neradoval příliš dlouho. Jeho imunita byla vinou závažné nemoci nenávratně oslabena, takže na sebe další potíže nenechali dlouho čekat. Karel Gott se vrátil na plno do svého „zaměstnání“, což ho samozřejmě velice vyčerpávalo. Těžko říci, jestli se na dalším zdravotních komplikacích podepsala jen oslabená imunita.

O Gottovi je všeobecně známo, že je profesionál každým coulem a na pódiu ze sebe vždycky vydá naprosté maximum. Mnoho českých umělců o něm říká, že jej nikdy neslyšeli zazpívat ani tón falešně, což naše předchozí tvrzení jednoznačně potvrzuje. Právě stres spojený s tímto přístupem k povolání mohl patři mezi spouštěče zdravotních komplikací, kterým musel opět čelit. Následně se na fanoušky začala hrnout doslova smršť nepříjemných zpráv.

Rušení koncertů a nejasné signály

Jako první musel Karel Gott (ač velice nerad) zrušit velkolepý koncert naplánovaný k příležitosti jeho osmdesátým narozeninám. Posléze se objevily spekulace o tom, že koncert nakonec přeci jen proběhne stejně jako všechny ostatní domluvené závazky, nicméně další objednávky již slavík přijímat nebude. Všichni členové lékařského týmu, kteří mají český idol na starosti, mu naléhavě doporučují klidový režim a Karel Gott se nakonec i přes prvotní vzdor rozhodl jejich rady uposlechnout.

Momentálně se chystá podstoupit léčení na místě, které mu předtím pomohlo v boji proti rakovině, doufejme tedy, že se stane zázrak i podruhé. Objevili se také informace o tom, že by měl Gott účinkovat v novém filmu Tomáše Magnuska, který nese pojmenování Plavčík, ale i z tohoto počinu nakonec sešlo. Sám slavík se k celé situaci vyjádřil tak, že jeho nejdůležitější vystoupení je role otce pro své dvě malé dcerky, pro něž by rád zůstal na tomto světě do nejdéle. Budeme tedy doufat, že se českému slavíkovi s velkým S toho přání nakonec splní.

Ohlédnutí za Gottovou kariérou

Karel Gott je opravdovou persónou nejen v rámci České republiky, ale také po celém světě. Během života několikrát vystoupil v USA a největší slávy se mu dostalo na území našich sousedů z Německa. V současnosti má na kontě celkem 42 zlatých slavíků, přičemž zatím žádné další nepřidal jen proto, že soutěž momentálně zažívá úpadek a proto se na čas straní televiznímu vysílání.

V posledních letech jej dokázal jen jednou porazit Tomáš Klus, jinak si Gott dlouhá léta drží své místo na vrcholu se slovy, že "dnes to opravdu nečekal". Mnoho současných českých hudebníků s Gottem nazpívalo duet, což považují za jednu z nejvyšších poct svého dosavadního profesionálního života. Není se čemu divit. Karel Gott je skvělý člověk a doufejme, že se se zdravotními problémy opět popere se ctí a bude nám tak moci ještě nějaké roky rozdávat radost.

Sdílejte článek