David Hampl
29 května, 2019

Tento příběh se stal v Americe. Tamější organizace s názvem Rescue from the Heart se zabývá záchranou zvířat. Její pracovníci jsou zvyklí vídat otřesné věci. To, co ale jeden páníček udělal svému psovi se jen tak nevidí. Nechal svou fenku ÚMYSLNĚ (!!!) hladovět. Dobrovolníci z organizace o tom dostali hlášení až tehdy, kdy už situace byla opravdu vážná.

Fenka byla nalezena v kritickém stavu

Fenka umírala. Vypadala jako psí kostra potažená kůží. Kdybyste chtěli, mohli byste jí spočítat žebra. Dobrovolníci z Rescue from the Heart ji pojmenovali Angel, v překladu tedy Anděl. Když se jí konečně dostalo odborné pomoci, zdálo se, že už je příliš pozdě. Orgány fenky jeden po druhém selhávaly. Nicméně dobrovolníci ani fenka boj nevzdávali. Rozhodli se, že do záchrany dají všechno.

Na fenku byl bídný pohled

Fenka jen ležela a dívala se na svět svýma smutnýma očima. Každý dobrý člověk se musel při pohledu na ni rozplakat:

  • hladověla celé měsíce,
  • byla podchlazená,
  • orgány ji začaly jeden po druhém selhávat,
  • nemohla se hýbat.

Nemohla se ani postavit

Když ji dobrovolníci z organizace chtěli postavit na vlastní nohy, museli k tomu vyvinout velké úsilí. Museli jí pomáhat – a fenka stejně dlouho nepostála. Jednoduše na to neměla sílu. Dobrovolníci jí pomáhali se hýbat. Spousta dobrých lidí přicházela, aby se na fenku podívala a dodala jí odvahy. Jednou z nich byla i malá holčička. Ta si položila hlavu vedle fenky a zadívala se jí do očí. Bylo to velmi působivé.

Obrat k lepšímu

Angel byla pod lékařským dohledem. Dostávala nejprve malé porce jídla, které se postupně zvyšovali. Nejprve ji krmili z ruky do tlamy, poté jí jídlo dávali tak, aby se pro něj musela natahovat. Až jednoho dne – se pro jídlo došla po vlastních tlapkách. To byl zázrak. Z psí kostry se stala krásná fenka, která si našla nový domov u lidí, kteří jí budou nadosmrti milovat.

Sdílejte článek