David Hampl
29 ledna, 2021

Když se záhy stanete rodičem samoživitelem shodou nešťastných náhod, je to velice náročné. Tento mladý Vietnamec přišel o ženu při autonehodě. Avšak matku ztratil i jejich malý synek, kterému je sotva jeden rok. A protože muž nemá dostatek finančních prostředků ani jiné členy rodiny, kteří by se postarali o dítě, musí jej vodit s sebou do práce. Nepracuje ovšem nikde v kanceláři, ale na stavbách. Tento příběh vás přesvědčí o tom, že v podstatě řešíme malichernosti oproti tomuto statečnému otci.

Na zádech v každém počasí

Muž má svého synka přivázaného celou pracovní dobu na zádech. I přesto, že se snaží svému dítěti dopřát plnohodnotnou péči, ví, že ho vystavuje nezdravému prostředí, které je plné prachu. Leckdy také pracuje na slunci, a tak jeho synovi hrozí přehřátí a dehydratace. Nemá ovšem žádného zbytí. Doma potomka nechat nemůže, protože je ještě velmi malý. A tak pracuje do úmoru, aby své milované dítě uživil. Tento život musí být velice náročný.

Nejeden podobný případ na zemi

Příběh chudého muže z Vietnamu však není zdaleka jediný na zemi. Mnoho rodičů, kteří mají hluboko do kapsy, se potýká s obdobnými problémy. Nemají prostředky k tomu, aby své děti nakrmili a napojili, a tak pracují od rána do noci. Nezřídka kdy také dochází k porušování práv dětí na celém světě. Rodiny jsou nucené častokrát zapojit své potomky do pracovního procesu už v předškolních letech. Někteří dokonce své ratolesti prodávají anebo provdávají zejména dívky za movité a starší pány. V tomto ohledu na zemi existuje určitý nepoměr. Na jedné straně zde máme státy, kde jsou děti vychovávané v blahobytu a někdy i nadbytku. Takové si pak ničeho neváží, protože mají prakticky všechno. A na druhé straně zde máme země, kde je hlavním tématem bída, hlad a chudoba. Každý ovšem může pomoci změnou myšlení, poskytnutím pomoci alespoň na dálku v podobě financí, nebo prostřednictvím adopce.

Sdílejte článek