Ozval se jí zpěvák ze skupiny Kabát! Bohužel se za něj jen vydával. Žena přišla o 1,3 milionu!

V dnešní digitální době se stále více lidí seznámí a naváže vztahy prostřednictvím sociálních sítí. Bohužel, s tímto trendem se zvyšuje i počet internetových podvodů. Jedním z nejnovějších případů je příběh mladé ženy, která se zamilovala do falešného zpěváka z populární skupiny Kabát. Tato iluze lásky ji však stála přes milion korun.

View this post on Instagram

A post shared by Kabát OFFICIAL (@kabat_official)

Podvody na sociálních sítích

Policie se vždy důrazně snaží varovat lidi před podvodníky na sociálních sítích a internetu. Tito podvodníci jsou velmi vynalézaví a umí vzbudit city a důvěru svých obětí. Často se vydávají za slavné osobnosti, jako jsou lékaři, herci nebo hudebníci, a slibují jim lásku a bohatství. Tyto případy jsou již velmi známé a ostražití lidé se jim snaží vyhnout. Bohužel, ne všichni jsou dostatečně obezřetní.

Čtěte také: Na 40 m² je vše, co člověk potřebuje k životu. Dům si lze objednat na klíč

Láska na internetu

Mladá žena, kterou oslovil falešný zpěvák z Kabátů, byla velmi nadšená. Věřila, že konečně našla svou životní lásku. Zprávy a lichotky, které jí posílal, jí utvrdily v přesvědčení, že je skutečným frontmanem skupiny. Dokonce jí poslal balíček s osobními věcmi a sliboval jí bohatství a společnou budoucnost. Bohužel, to vše byly jen falešné sliby.

Shutterstock, ilustrační foto

Podvod za miliony

Falešný zpěvák začal ženu přesvědčovat, aby mu poslala peníze. Nejprve to byly drobnosti, jako poplatky za různé údajné administrativní záležitosti. Postupem času se však částky zvyšovaly a žena začala zadlužovat. Celkem vložila do bitcoinmatu téměř 1,3 milionu korun. Byly to její životní úspory a půjčky, které ji nakonec zcela zruinovaly.

Shutterstock, ilustrační foto

Varování a nevěřící ženy

Policie se snaží varovat občany před podobnými podvody. Bohužel, mnoho lidí nevěří, že by se jim mohlo něco takového stát, a neberou tato varování vážně. Navíc, mnoho obětí se ostýchá obrátit na policii a raději trpí v tichosti ze strachu z ostudy a pomluv. Je důležité, aby lidé sdíleli své příběhy a varovali své blízké před tímto druhem podvodů.

Shutterstock, ilustrační foto

Prevence a obezřetnost

Prevence je jediným způsobem, jak se vyhnout internetovým podvodům. Je důležité si pamatovat, že nikdy bychom neměli posílat peníze neznámým lidem, ať už na sociálních sítích nebo jinde na internetu. Vždy je třeba být ostražitý a přemýšlet rozumem. Nikdy nevíme, s kým komunikujeme a jaké jsou skutečné úmysly druhé osoby.