David Hampl
28 ledna, 2020

Minulý týden celý svět nemile překvapilo oznámení slavného britského zpěváka Ozzyho Osbourna o tom, že trpí Parkinsonovou chorobou. Zpěvák, který se proslavil nejen působením v heavymetalové kapele Black Sabbath, ale i sólovou kariérou, tak ukončil spekulace, které se ohledně jeho zdravotního stavu poslední dobou objevovaly.

Tajemství už nechce dál tajit

Sedmdesátijednaletý zpěvák zprávu zveřejnil v televizním pořadu Good Morning America s tím, že svou diagnózu zná již rok a nechce nemoc před svými fanoušky nadále tajit. Parkinsonova nemoc je degenerativní onemocnění, které postihuje centrální nervovou soustavu a způsobuje ztrátu kontroly nad svými pohyby. V současné době se jedná o nevyléčitelné onemocnění, ale jeho průběh a příznaky je možné zpomalit a utlumit. Zpěvákův zdravotní stav nebyl poslední dobou dobrý, ovlivnily ho například zpěvákův pád a to, že musel na operaci krku, po které mu zůstala jedna roka znecitlivěná, či opakované zápaly plic. Právě při operaci krku lékaři zjistili, že zpěvák trpí Parkinsonovou nemocí. Ze zdravotních důvodů také Ozzy Osbourne v loňském roce zrušil své koncertní turné nazvané No more tours 2.

Víra, že bude líp

Své fanoušky ale zpěvák v rozhovoru ujistil, že nyní se cítí mnohem lépe a má v plánu znovu koncertovat. Například v listopadu letošního roku by měl společně se skupinou Judas Priest vystoupit i v Praze. Zároveň poděkoval své rodině, která je pro něj největší oporou. Zpěvák poskytl rozhovor v doprovodu své manželky Sharon, která naznačila, že v dubnu by měl Ozzy podstoupit specifickou léčku ve Švýcarsku.  V současné době se zpěvák léčí za pomoci prášků. To, že nemůže pracovat a koncertovat, je pro zpěváka velmi psychicky náročné, neboť nemá rád, když tím, že ruší koncerty, působí zklamání svým fanouškům. Fanoušci jsou totiž pro něj něco jako živá voda, a tak doufá, že teď, když znají pravdu, na něj počkají. Ozzy Ozbourne není jedinou slavnou osobností, kterou Parkinsonova nemoc postihla, trpí jí například i herec Alan Alda, v minulosti jí trpěl boxer Muhammad Ali či papež Jan Pavel II.

Kdo je Ozzy Osbourne?

Britský zpěvák Ozzy Osbourne je považován za jednoho z nejkontroverznějších hudebních umělců, svým talentem, nevšedním zpěvem i vzhledem si získal miliony fanoušků po celém světě. Proslavil se především jako člen skupiny Black Sabbath, která ho poté vyloučila kvůli jeho závislosti na drogách a alkoholu. Ozzy následně začal svoji sólovou kariéru, která byla rovněž velice úspěšná. Za svou kariéru získal celou řadu ocenění, například Grammy či vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Spolu se svou manželkou Shanon pořádá každoročně festival s názvem Ozzfest, na kterém vystupují známí i méně známí interpreti, kteří hrají „tvrdou muziku".

Sdílejte článek