Páchnoucí špinavá pračka? Zbavte se nepříjemností jednou provždy!

Usazeniny, zbytky pracího prášku, ale i nepříjemný zápach kontaminované vody linoucí se po vyprání vašeho oblečení. Tohle jsou nejčastější důvody, které znepříjemňují praní, a navíc mnohdy dokážou pračku vyloučit z provozu. Přitom stačí tak málo a vaše ať už starší či novější pračka může prát zase jako nová a bez nepříjemných zápachů. Nemusíte ihned volat opraváři a platit drahé opravy, vyzkoušejte několik ověřených způsobů, kterými vaši pračku vyčistíte a zbavíte se tak nepříjemného zápachu. Navíc vás nebudeme přesvědčovat o tom, abyste kupovali drahé komerční prostředky, ale využili jste to, co máte doma.

I neobvyklý hluk může být příčinou

Věnujte pozornost zvukům, které vaše pračka vydává. Neobvyklé rachocení nebo nepřirozené pohyby bubnu při praní mohou znamenat, že za bubnem či těsněním uvízl nějaký předmět. Jestliže jste tento problém zaznamenali, rozhodně neváhejte a ihned problém vyhledejte. Uvízlý předmět může zachytit nečistoty, které po čase mohou zapáchat či způsobit nenapravitelné škody. Pokud i vás potkala tato nepříjemná překážka se zapáchajícím praním, níže jsme pro vás připravili způsob, jak se těchto potíží zbavit.

Prostředky, které vám pomohou

Využít můžete speciální čističe pračky, které nejsou zrovna nejlevnější, nebo můžete čistit pračku pomocí levnějšího čističe, který bude účinný a navíc ekologický. Poradí si jak se zápachem, tak i s usazeninami stejně jako jiný dražší prostředek. Do zásobníku na prací prášek nasypte tři lžíce sody a do bubnu pračky vylijte vysokoprocentní ocet a poté zapněte prázdnou pračku na program s 95°C. Jestliže perete mastné pracovní oděvy, měli byste pračku jednou za půl roku tímto způsobem pročistit. Nezapomínejte ani na dávkovač pracího prášku, který se dá celý vyjmout a umýt. Také nezapomínejte na filtr, který najdete na vnější straně pračky vespod – vyjměte jej a očistěte teplou vodou.

Čtěte také: PET láhve můžete využít v boji proti komárům. Jednoduché řešení, které vás uvede v údiv