Padají vám vlasy a potřebujete to zastavit? Nechoďte ani do lékárny, ani do drogerie. Pomohou vám listy jedné celkem známé rostliny. Které?

Padání vlasů je dnes problém, o kterém se mluví nejčastěji s mužskou populací. Je to tak dáno, že jsou to právě muži, komu vlasy padají mnohem více a častěji. Tím ale nechceme říci, že by nepadaly také ženám. I ty mohou mít podobné problémy. Je jasné, že takové padání vlasů se negativně podepisuje jak na kráse, tak i na sebevědomí. My doporučíme zapomenout na řadu produktů, které stejně nefungují, a pořídit si něco, co funguje spolehlivě.

Proč vlasy padají? Příčin je o mnoho více, než nejznámější dědičnost

Pokud bychom se měli podívat na to, proč vlasy padají, tak jednou z nejznámějších a také nejčastějších příčin je dědičnost. A ta se poutá hlavně k mužům. Nejde ale o příčinu jedinou, jelikož vliv na úbytek vlasů má také to, jak se o ně člověk stará. Pokud málo a špatně, mohou padat. Nemalý vliv má prostředí, kam řadíme třeba i působení slunce, mořské nebo chlorované vody, i další faktory. A potom je tu i nedostatek vitamínů a minerálů, které lidskému tělu zkrátka chybí. Ať už je u vás příčina jakákoliv, podívejte se, která rostlina vám pomůže.

Co pomáhá? Jsou to listy rostliny guave

Právě listy guave jsou tím, co dnes dokáže pomoci i proti padání vlasů. Pokud se za touto rostlinou vydáme do oblasti, kde roste zcela běžně, tak se jedná o oblast Mexika, dále také o oblast jižní, ale i střední Ameriky. Guave však není neznámé ani tady, jelikož se jedná o rostlinu, která produkuje celkem chutné a zajímavé ovoce. To je bohaté na celou řadu prospěšných látek. Když se podíváme na jeho složení, tak nechybí vitamín A nebo C, dále draslík, vláknina a řada jiných látek. A obvykle platí, že když je na živiny bohatý plod, jsou bohaté i listy. To tato rostlina potvrzuje.

Proč používat na vlasy listy guave? Důvodů je celá řada

My zde řešíme právě jejich vypadávání, v souvislosti se kterým musíme jasně říci, že jsou rostliny skvělou volbou. Jak proto, že samotné padání bude postupně ustávat, tak i proto, že bude výrazně stimulován samotný růst vlasů. To povede k tomu, že vlasy budou mít i celkově větší objem. Také budou silnější a kvalitnější. Nechybí ani pozitivní působení na vlasovou pokožku, která bude také výrazně zdravější. A opět musíme dodat, že právě tento klad je spojený s tím, že vlasy tak porostou mnohem rychleji a intenzivněji.

Kde se dají tyto listy sehnat

Je jasné, že  řada z vás bude chtít listy guave pochopitelně vyzkoušet. Ta nejlepší možnost, jak naplno využít jejich sílu, je spojena s tím, že zamíříte do zemí, kde rostlina roste. To ale není úplně nejlevnější. Proto je možné zkusit různé formy jejich objednání. Na řadě mezinárodních eshopů nebo aukcí už není problém objednat i tento produkt. Přijdou vám zabalené listy, které můžete na své vlasy jednoduchým způsobem využít.

Jak se listy používají? Stačí si připravit vhodnou směs

Není to složité. Z listu chcete získat co nejvíce, a tak ho nejprve nakrájejte na menší kusy a poté vložte do mixéru, ke kterému přidejte trochu vody. Právě díky mixování by měla vzniknout hladká kaše. A ta je pomocníkem, který by měl padání vlasů zabránit. Danou kaši z listů guave jemně vmasírujte do vaší vlasové pokožky. Nezapomínejte na žádné místo na vaší hlavě. Takto nechte působit. Poté vše důkladně omyjte vlažnou vodou. Tento postup je ideální opakovat zhruba 2x do týdne. Jelikož se jedná o skutečný zázrak, dá se říci, že po poměrně krátké době lze pozorovat první výsledky spojené se zlepšením stavu, ale také se zlepšením množství vašich vlasů.