Redakce ProSvět.cz
19 prosince, 2018

Padání vlasů je rozhodně nepříjemná věc, která dokáže potrápit muže i ženy. Pokud i vám vlasy padají a vy je místo na hlavě věčně nacházíte všude okolo sebe (na podlaze, ve vaně, na polštáři...), pak pro vás máme tip na skvělou masku, se kterou svůj problém konečně vyřešíte.

Recept na skvělou masku proti padání vlasů najdete v řádcích níže. Sama mohu potvrdit, že opravdu funguje, sázela jsem na ni v době, kdy mi vlasy hodně padaly po porodu dcerky. Tehdy jsem měla více vlasů na kartáči nebo na koberci, nežli na hlavě.

Vyzkoušejte masku na vlasy, která pomáhá

Proč utrácet (někdy až nekřesťansky vysoké) peníze za produkty dostupné v drogeriích nebo v lékárně, když si účinnou masku na vlasy můžete vyrobit doma a to doslova za pár kaček? Já osobně dávám přednost věcem, které si můžu sama vyrobit doma - nejenže je to levnější, čemuž nikdy neodolám, ale především mám naprostý přehled o tom, co daná věc obsahuje a nemusím se bát, že je třeba plná nějakých škodlivin.

Maska z cibule a kvasnic

Proti padání vlasů vám pomůže maska, kterou vyrobíte ze surovin, jež má každý z nás běžně doma: cibule a kvasnic. Obě suroviny je potřeba na struhadle nastrouhat a poté smíchat s jednou polévkovou lžící teplé vody. Vzniklou kašičku si poté naneste na vlasy a nechte ji působit alespoň hodinu. Efekt masky ještě více podpoříte tím, že si vlasy zabalíte do ručníku, aby byly částečně v teple. Poté masku smyjte teplou vodou.

Jasně, nebude to asi zrovna líbivá vůně, ale když to pomůže, tak co?

Tip na závěr

Pokud se bojíte, že vám budou vlasy po této masce nevábně zavánět po cibuli, můžete masku oživit několika kapkami citronové šťávy. Citron je skvělý v tom, že neutralizuje pachy, takže se s ním poměrně snadno zbavíte obavy, že vám hlava bude smrdět jako cibule.

Sdílejte článek