Pár našel na půdě dva malé kufříky z roku 1951 skryté v původním stropu. Byl v nich bezmála 1.000.000 Kč

Staré domy přinášejí mnoho tajemství. Byly postaveny v době, kdy ještě nikdo z nás nebyl na světě, a proto nemůžeme vědět, co všechno v sobě ukrývají a jaká tajemství s sebou nesou do dnešní doby. Jedno je ovšem jisté, jsou záhadné a mnohdy umí odhalit více než bychom čekali. Spoustu z vás napadne poklad, což některým může připadat jako nějaká pohádka nebo nereálný filmový příběh. Možná se budete divit, ale takové věci se opravdu stávají a majitelé těchto domů se pak opravdu nepřestávají divit. Podívejte se na příběh jednoho páru, kterému se podobný příběh stal.

Jako z pohádky

Většina lidí, kteří žijí ve starém domě s mnohaletou historií, pevně doufají, že jednoho krásného dne objeví poklad, který tam tehdejší majitelé ukryli před zloději nebo například před znárodněním. Takové případy se ale dějí jen velmi vzácně. Většinou se jedná o ojedinělé případy, o kterých se dopředu už trochu ví, že by se tam poklad ukrývat mohl. Některé domy ovšem umí překvapit, stejně jako tento dům, který ve stropě suterénu ukrýval od roku 1951 dva obyčejné kufříky. Současní majitelé na ně při hledání narazili a nestačili zírat na jejich obsah.

Oprava stropu

Manželský pár se ovšem rozhodl zůstat v anonymitě, což se dá snadno pochopit. Veřejnosti prozradili, že žijí v domě, který byl postavený na konci 40.let minulého století a koupili ho před několika lety. Rozhodli se ho postupně rekonstruovat, aby se jim tam lépe žilo. Začali přízemím a postupně přešli do suterénu. Odstraňovali prach a poškozené díly stropu, aby ho mohli opravit. V tom na ně ovšem něco spadlo.

Hypotéka splacena

Vypadalo to jako obyčejná krabice, ale při jejím vyčištění zjistili, že jde o zelený kufřík, který zřejmě sloužil v tehdejší době na přepravu svačin a obědů. Byl neskutečně lehký, takže se dalo předpokládat, že v něm nic není. Po otevření spatřily několik balíčků pergamenu a noviny z roku 1951. Balíčky obsahovaly peníze v hotovosti (20, 50 a 100 dolarovek). Další týden ovšem našli druhý kufřík, který byl mnohonásobně těžší než ten první. Opět v něm byly bankovky, ale tentokrát jen 50 a 100 dolarovky. S pomocí tohoto nálezu se jim podařilo splatit hypotéku a šťastně dům zrekonstruovat. Dohromady v nich bylo více než 45.000 dolarů. No není to úžasné?