David Hampl
18 října, 2020

Tina Tee, 29letá filipínská žena, se už od svého dětství bála toulavých psů, které nikomu nepatřili. Její matka a otec ji totiž pokaždé varovali, aby se od nich držela dál, mohli by jí pokousat a v nejhorším případě by mohla vážně onemocnět. To ještě netušila, že nakonec svůj život zasvětí záchraně právě takových toulavých psů, o něž bude s tou největší láskou pečovat a milovat je.

Přítel jí změnil pohled na svět

Když se Tina potkala se svým nynějším přítelem, 48letým Gregem Wellsem z Austrálie, její pohled na svět se úplně změnil. Greg totiž psy zbožňuje a brzy Tinu naučil, že jsou to vlastně rozkošná zvířata, jichž není třeba se nijak bát. Jak jejich vztah rozkvétal, společně se stali vášnivými ochránci toulavých psů. „Opravdu jsem se snažila jim vyhýbat, ale Greg mi řekl, že nemusím, nekoušou, jen potřebují naši péči. Teď psy miluju,“ řekla Tina v rozhovoru pro ABS-CNN News.

Vše začalo před 4 lety

Greg a Tina přijali svého prvního toulavého psa v roce 2016, kdy zahlédli jednoho potulovat se po ulicích města Cebu City. Oba byli velice zarmouceni jeho zbídačelým stavem a tak si jej odvedli domů. Jednalo se o fenku, která dostala jméno Tyra. Pomalu si osvojili další a další a dokonce si na ostrově Bantayan otevřeli svůj vlastní útulek pro zatoulané psy. Nyní se starají o 106 chlupatých mazlíčků, a to je dle jejich názoru jen začátek.

Dobré zprávy se šíří rychle

„Zřídili jsme si útulek z důvodu nezbytné pomoci toulavým psům na ostrově Bantayan. Informace se rozšířila, když jsme začali hledat psy uvězněné v klecích bez jídla a vody,“ popsal Greg. Tina i Greg pracují neúnavně každý den, aby mohli dát čtyřnohým přátelům veškerou péči a lásku, kterou si zaslouží každý živý tvor. Útulek má svůj vlastní uzavřený prostor, hřbitov pro domácí mazlíčky a koutek pro kompostování odpadu. Tina s Gregem přijímají každého pejska za své dítě. Sami tvrdí, že všichni jsou jedna veliká rodina.

Sdílejte článek