Paralyzované štěně se samo plazilo na veterinu. Už nemělo sílu jít dál, krutý osud mu dal poslední naději, pak se stal zázrak

Život všech psů bez domova není snadný. Každý den si musí sami sehnat nějaké jídlo a najít bezpečný úkryt, aby v něm mohli strávit noc. Navíc je často doprovází trauma z minulosti …

Příběh Poppy

Když byla Poppy ještě štěně, rychle si každý všiml, že za sebou začíná tahat zadní nohy. Ukázalo se, že její páteř byla čtyřnásobně rozdrcena, což vedlo k ochrnutí zadních tlapek. Nakonec s nimi nemohla ani pohnout. Trpěla uprostřed ničeho, až se zázrakem doplazila do blízkosti zvířecí rezervace, jejíž zaměstnanci se okamžitě rozhodli jí pomoci.

Osud je krutý

Susanne Vogel toho dne pracovala v rezervaci slonů v Botswaně v jižní Africe, když si ona a její kolegové všimli zraněného psa. Žena vyběhla, zvedla toto nevinné stvoření a když viděla její dramatický stav, okamžitě spěchala k veterináři. Ukázalo se, že ošetření bylo drahé, a proto GoFoundMe vytvořil na internetu speciální sbírku.

Čtěte také: Účetnictví v Praze – přenechte starosti profesionálům

„Bylo zřejmé, že Poppy chtěla žít, byla bojovnice. Vzali jsme ji tedy na nejbližší veterinární kliniku, ale cesta sama trvala až 8 hodin“, říká Susanne.

Štěně zůstalo v péči veterináře, dokud se jeho stav nezlepšil. Fenka potřebovala také operaci, ale její stav byl příliš závažný a nikdo to nechtěl riskovat. V tu chvíli byl potřeba čas. Díky sbírce na GoFoundMe se podařilo získat téměř 9 267 eur na ošetření. Poppy byla převezena do Greenside Animal Hospital v Johannesburgu.

Její rentgenové snímky ukázaly, že páteř byla zcela oddělena od zadních končetin. Operace by tedy způsobila pouze zbytečnou bolest. Lékaři se však domnívali, že zlepšit stav i svalový tonus pomůže fyzioterapie.

Další osud štěněte

Poppy brzy obdrží svůj jedinečný invalidní vozík, který určitě usnadní její pohyb. Další dobrou zprávou bylo, že se ve Washingtonu našel člověk, který chtěl pro toto statečné štěně zajistit trvalý domov.

Osud zavál Poppy těsně k místu, kde se zvířatům pomáhá. To byla neuvěřitelná náhoda. Kdyby se nedostala k rezervaci, zcela jistě by nepřežila, nemohla by si ulovit nic k jídlu a časem by pošla hladem. Nyní může žít šťastný život plný lásky, kterou si zaslouží.