Pavouci v domě? Eliminujte je pomocí byliny, kterou dobře znáte a kterou seženete téměř všude -
Menu

Pavouci v domě? Eliminujte je pomocí byliny, kterou dobře znáte a kterou seženete téměř všude

Je jedno, jestli trpíte strachem z pavouků – takzvanou arachnofobií, nebo nikoli. Realita je taková, že daná zvířata rozhodně nejsou v domě nijak příjemná. Mohou vyvolávat leknutí, mohou se plést kde nemají, stejně jako existuje riziko jejich vdechnutí, nebo obavy z toho, že vám vlezou do ucha. I to jsou důvody, proč je na místě je z domu nebo bytu odstranit. Je zbytečné pátrat po tom, kudy se do interiéru dostanou. Pavouci si vždy najdou cestu. Lepší je vytvořit prostředí, které jim doslova nevoní, díky tmu se vaší domácnosti zaručeně vyhnou.

Existuje bylina, kterou pavouci nemají rádi

Jak tedy zajistit, aby se ve vašem domě nebo ve vašem bytě  pavouk nevyskytoval? Je to celkem jednoduché. Nemusíte kupovat ani žádné pasti, stejně jako nemusíte kupovat ani různé odpuzovače do zásuvky, stejně jako nemusíte kupovat ani jakékoliv produkty na jejich hubení. Postačí něco zcela jiného, co je mimochodem zajímavé hlavně tím, že se jedná o bylinu. A nijak nedostupnou. Právě naopak. V kuchyni najde mnoho využití a jak nyní zjistíte, je také ideálním pomocníkem ve chvíli, když se budete chtít zbavit pavouků v domě.

Co budete potřebovat?

Jaká je  na bylina, která je pomocníkem, který vám dokonale odežene pavouky? Je to máta. Jak jsme zmínili, ta má v kuchyni mnoho uplatnění. Používá se třeba na přípravu chutného čaje. Stejně tak se může několik lístků přidávat do oblíbených domácích limonád. Máta je také součástí jednoho z nejznámějších drinků, kterým je mochito. A tak může postačit květináč s touto rostlinou a máte jistotu, že v jeh okolí pavouka nenajdete.

Pěstování této byliny proti pavoukům samozřejmě dokáže pomoci. Nutno ale dodat, že mnohem efektivnější je doslova provonět váš byt, čímž zajistíte, že p pavoukovi nebude ani vidu, ani slechu. Co si v takovém případě nachystat? I tady je postup snadný. Ideální je pořídit si mátový olej, který je známý z oblasti aromaterapie.

Jak na použití mátového oleje?

I tady máte hned dvě možnosti. Ta první je spojena s tím, že požijete olej tak, že ho aplikujete třeba do různých difuzérů, nakapete ho do svíček, nebo jinak zajistíte, aby se díky němu provoněl váš byt. Možností v tomto směru existuje celkem dost. Je na vás, zda použijete variantu elektrickou, variantu založenou na bázi odpařování, nebo jinou formu určenou k provonění vašeho bytu pomocí olejů.

Potom je to varianta číslo dvě. Ta je spojena s tím, že si opatříte nádobu s rozprašovačem. A tu naplníte vodou a následně do ní nakapete zhruba 15 – 30 kapek mátového oleje. Vše promícháte a můžete začít a aplikací. Nejprve do prostoru a potom na místa, kde se mohou pavouci vyskytovat. Jednoduše v daném prostoru nastříkáte danou tekutinu. Necháte ji uschnout a nijak neotíráte. Tím zajistíte, že se již žádný pavouk neobjeví, jelikož toto zvíře mátu doslova nesnáší.

Jak často aplikovat postřik proti pavoukům?

Jelikož je máta poměrně intenzivní a dokáže vonět celkem dlouho, plně postačí, když ji budete ve vašem domě nebo bytě aplikovat zhruba jednou týdně. To by mělo jako prevence stačit a po pavoucích nebude ani památky. Pokud by se na některém místě přece jenom objevil, zvyšte zde intenzitu postřiku.

Pozor ještě na jednu věc. Máte je velmi aromatická a pokud se objeví v nadměrné koncentraci, může eliminovat nejenom pavouky, ale může docházet i k tomu, že bude škodit lidem. A to tak, že bude způsobovat dokonce nevolnosti, stejně jako může způsobovat i bolesti hlavy. Nejde o nic neobvyklého. Jde o klasické zásady aromaterapie, kdy musíme říci, že v některých případech méně znamená více.

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Chcete mít bohatou úrodu okurek? Stačí jedna jediná věc. Toto…

Jsou lidé, kteří na své zahrádce pěstují okurky nakládačky a kteří mají úrodu vždy skromnou a běžnou. A potom jsou…
DŮM A ZAHRADA

Tahle malá chatička má jenom 25 metrů čtverečných. Když vejdete…

Na první pohled malá chatička, která by se spíše vyjímala někde na zahrádce. Celkem má jenom 25 metrů čtverečných. Stačí…
DŮM A ZAHRADA

Vzal jsem 1 banán a 1 vejce a nechala jsem…

Smíchejte jeden banán společně s vejcem… mohlo by se zdát, že se jedná o začátek nějakého receptu, například na přípravu banánových…
DŮM A ZAHRADA

Budete překvapeni, jak snadno můžete vytvořit nádherný nábytek z palet.…

Stylový a přitom levný – to je trend dnešní doby. Dříve by se mnozí jistě paletovému nábytku vysmáli, dnes se…
DŮM A ZAHRADA

Blíží se jaro a my vám prozradíme jednuduché triky a…

Patříte mezi ty, kteří vlastní zahrádku? Jestliže k tomu vlastníte ještě půdu nebo sklep, můžete využít starých kousků, abyste vaší oázu…
DŮM A ZAHRADA

Posuvné dveře na klíč od Mand CZ

Chystáte se do svého interiéru pořizovat nové dveře a hledáte něco neotřelého? Něco, co vás na první pohled zaujme, nadchne…