Jsou lidé, kteří mají talent zvelebovat interiéry a mají spoustu nápadů, jak bydlení vylepšit. Někteří dokonce neváhají pořídit vlastní pokoj také svému čtyřnohému mazlíčkovi. Čivava z tohoto příběhu se tak může pyšnit pokojem obdobným jako má v románu Harry Potter. Ano, z volného prostoru pod schodištěm vznikl pokoj pro tuto malou a hravou čivavu, přičemž majitelka nezapomněla pokojík také řádně vybavit nábytkem a vyzdobit, aby pejskovi bylo doma příjemně.

Ve stylu Harryho Pottera

Pamatujete si na mladého čaroděje Harryho Pottera, který byl nucený žít v domě v Kvikálkově s tetou a strýcem? A zatímco Dursleyovi z čarodějnického příběhu Harrymu přístěnek pod schodištěm uvolnili pro Harryho z nelibosti, malé čivavě byl přidělen s nadšením. Majitelka čivavy, milovnice zvířat, totiž zrekonstruovala prostor pod schodištěm, aby měl malý pejsek klid a vlastní domov poblíž svých páníčků.

Chytrý nápad pro nevyužitý prostor

Co dělat s prostorem pod schodištěm? Ve většině domech nebo bytech s mezonetem bývá toto místo určené pro skladování věcí a ukládání sportovních nebo sezónních potřeb. Tato žena se rozhodla uvolnit tento prostor pro svou čivavu, které vybudovala plnohodnotné bydlení. Nechybí nábytek, dominantní je elegantní postel i skříňka, ve které může mít pejsek uložené oblečky na zimu nebo designové obojky.

Nechybí výzdoba i hračky

A proč rovnou místnost pejskovi nevyzdobit? K pobavení návštěv i pro rozptýlení malé čivavy je na zdi obraz psů hrajících poker, na druhé stěně malé paroží, které slouží jako věšák na klobouček. Před postýlkou nesmí chybět podložka, aby pejsek nestál ráno po probuzení na studené podlaze. A co nesmí nikdy chybět u boudy ani v takovém zvířecím bytečku? Samo sebou miska s psím žrádlem a nádoba s čistou vodou, aby pejskovi vůbec nic nescházelo. Jediné, co na rozdíl od lidských obydlí chybí, je záchod. Stačí totiž zaštěkat a jde se s majitelkou na procházku ven!

Sdílejte článek