Peroxid už dávno není jenom pomocník k barvení vlasů, nebo účinná dezinfekce v případě povrchových zranění. Použijte ho i jinak. Může posloužit jako jedinečný a účinný kosmetický přípravek. Jakto?

Krásná a mladistvá pleť je snem každé ženy. To je i důvod, proč mnoho žen chodí pravidelně do kosmetických salonů. Některé ženy ale dávají přednost péči doma. Využívají k tomu nejen nejrůznějších kupovaných kosmetických produktů, ale také si některé doma vyrábějí samy, většinou za pomoci jednoduchých surovin, které máme běžně doma, jen nevíme, že je můžeme použít i jako pomocníky pro naši pleť. Oblíbenými domácími procedurami jsou především nejrůznější masky.

Dnes vám přinášíme recepty hned na několik masek, které si doma můžete připravit velmi snadno a rychle a jejichž účinky jsou skvělé a léty prověřené. Naše masky mají především vynikající čisticí účinky, ale zároveň pomáhají zpomalovat proces stárnutí a navrací pleti její jemnost a hebkost. Na internetu samozřejmě můžete najít obrovské množství receptů na nejrůznější domácí masky s efektem hloubkového čištění pleti. My se ale dneska podíváme na zvláštní kategorii, o které jste možná ještě neslyšeli. Jejich hlavní ingrediencí je totiž roztok, který známe spíš jako součást domácí lékárničky – peroxid vodíku.

Co je peroxid vodíku?

Peroxid vodíku, česky někdy známější pod označením kysličník, je roztok, který se skládá z vodíku a kyslíku. Nejčastěji se používá jako dezinfekce na nejrůznější odřeniny a škrábnutí. To ale není jediná možnost, jak ho lze využít. V kosmetice se jeho vlastnosti využívají pro hloubkové čistění pleti a také odstranění pigmentových skvrn. Jeho antiseptický účinek pomáhá také v boji s akné.

Čtěte také: Podívejte se jak muž předělal obyčejnou garáž, budete mile překvapeni.

Navíc použití peroxidu je naprosto bezpečné a přípravky s peroxidem jsou pletí obecně velmi dobře přijímány. Pouze lidé s citlivou pletí by neměli přípravky s peroxidem používat dlouhodobě a nechat pleť vystavenou jeho účinkům po dobu delší než patnáct minut. Pro kosmetické účely používejte vždy pouze roztok s 3% koncentrací účinných látek. Dále se doporučuje následující den nechodit na přímé slunce.

Maska pro mastnou pleť

Tato maska s protizánětlivými účinky pomáhá především v boji proti mastné pleti se sklonem k akné. Dokonale totiž pokožku vyčistí a zbaví ji nežádoucího lesku. Zároveň snižuje i výskyt zánětů mazových žláz. Recept je velmi jednoduchý. Smíchejte dvě lžičky peroxidu s jednou lžičkou jedlé sody. Směs poté naneste na obličej a nechte působit po dobu patnácti minut. Následně pleť omyjte teplou vodou. Při aplikaci masky se vyhněte citlivé oblasti kolem očí.

Maska na problematickou pleť

Tato maska je vhodná především pro aknózní problematickou pleť. Skvěle čistí póry a odstraňuje tak akné a černé tečky. Na její výrobu budete potřebovat jen dětské glycerinové mýdlo, do kterého přidáte několik kapek peroxidu, a vše důkladně promícháte. Vzniklou směs poté naneste na obličej a masážními pohyby pomalu aplikujte po celém obličeji. Následně nechte působit po dobu patnácti minut. Poté omyjte pleť studenu vodou a naneste na ni hydratační krém.

Regenerační maska

Tato maska v sobě spojuje dvě skvělé přírodní látky, aloe vera a med, díky kterým má skvělé regenerační, ale také antibakteriální účinky, pomáhá tak i při nejrůznějších problémech s pletí. Na přípravu této masky potřebujte jednu lžičku aloe, jednu lžičku medu, několik kapek peroxidu a jódu. Vše dobře promíchejte a směs aplikujte na obličej, po patnácti minutách pleť opláchněte pod tekoucí vlažnou vodou.

Maska s efektem peelingu

Tato maska se skvělými čistícími účinky pomáhá odstranit z pokožky mrtvé buňky, a tak účinně zlepšit její vzhled. Zároveň pomáhá i s akné. Stačí smíchat jednu polévkovou lžicí dětského zásypu s několika kapkami peroxidu a směs důkladně promíchat. Následně směs naneste krouživými pohyby na pokožku obličeje a nechte působit po dobu patnácti minut. Opět je lepší vyhnout se citlivým oblastem, například kolem očí. Po patnácti minutách masku odstraňte za pomoci teplé vody.