Pes aneb nejlepší a nejvěrnější přítel člověka

Psi jsou jedním z nejlepších domácích mazlíčků, které si můžete pořídit. Jsou loajální, mazliví, hraví, rádi tropí neplechu ale i radost, jsou to ochránci i opatrovníci a člověku dělají společnost již spousty let. Kvůli šlechtění existuje nespočet ras a psi proto existují ve všech velikostech, barvách, délkách srsti a nohou.

Kde takového pejska pořídit? Pokud chcete čistokrevného pejska, budete muset zaplatit poměrně vysokou částku peněz přímo u šlechtitele. Pokud ale chcete udělat krásný skutek a pejska doopravdy chcete a budete ho milovat a starat se o něj bez ohledu na rasu a čistokrevnost, můžete zajít do různých útulků a záchranných stanic a pejska adoptovat.

Doopravdy psi cítí emoce?

Psi možná necítí přesně to, co cítíme my, ale emoce určitě mají. Psi na lidech rozpoznají hlavně emoce, které také mají i největší vnější projevy. Rozpoznávají:

Čtěte také: Laskavé chování mladých lidí je dnes výjimkou

  • Smutek.
  • Radost.

Pokud se cítíme smutní, většinou se to projevuje pláčem. Psi náš pláč interpretují jako kňučení a okamžitě vědí, že něco není v pořádku. Proto se vás snaží utěšit jediným způsobem, který znají – fyzickou blízkostí a mazlením.

Radost se u nás, lidí, zase projevuje smíchem, chechtáním, hihňáním. Psi nás smích vnímají jako hlasitý štěkot, který u nich znamená, že je všechno v pořádku a že je čas se radovat a vyvádět.

A jak je to se psy a zda si nás pamatují? Psi si nás pamatují hlavně podle pachu, ten si dokáží pamatovat léta. Váš obličej vašemu psovi asi v paměti moc neutkví, ale podle pachu vás najde vždy.

A jak je to s tou loajálností?

O loajalitě psa by vám mohl vyprávět pan Cemul Senturk, turecký rodák, který byl 14. ledna tohoto roku hospitalizován. Jeho pes Bonuck na něj celý týden čekal před dveřmi nemocnice a ani rodina jej nedokázala odvést. Když konečně Cemula propustili jejich šťastné a dojemné shledání obletělo celý internet.