David Hampl
24 listopadu, 2019

Je až neuvěřitelné, jak mohou vypadat psi, o které se jejich majitelé nestarají. Tento případ zveřejnila známá organizace na záchranu čtyřnohých mazlíčků s názvem The Nebraska Humane Society. Když lidí z této organizace viděli tohoto psa poprvé, měli slzy v očích. I když už toho viděli skutečně mnoho, toto podle nich bylo skutečně něco hrozného.

Pes byl velmi zanedbaný

To, co viděli je šokovalo. A nedivíme se jim. Když jsme se podívali na zveřejněné fotografie, tak s nimi musíme souhlasit. Pejsek byl opravdu velmi zanedbaný. Doslova nemohl ani chodit. Ellie Mae, jak se fenka jmenovala, neměla dlouhé roky ani stříhanou, ani jakkoliv čištěnou srst. Pokud byste si několik let nestříhali ani nemyli vlasy, budete na nich mít dredy. A přesně ty fence vznikly, ale na celém jejím těle. Byl to ukrutný pohled, který ihned vyvolal řadu solidarity.

Muselo se jednat rychle

Ellie Mae byla naložena a byla převezena k veterináři, který podnikl neodkladné kroky k tomu, aby fence pomohl. Primárně velké zmuchlance její srsti odstříhal a pokračoval dále. Sice pejsek ztratil mnoho srsti, ale ta mu doroste. Konečně byl doslova vysvobozen a mohl se hýbat.

Obyčejné stříhání však nebylo to jediné, co bylo potřeba. Pejsek byl velmi zanedbán také po své zdravotní stránce, a tak bylo nutné dát mu i potřebnou lékařskou péči. I ta byla celkem náročná a delší dobu se nevědělo, zda se ze všeho Ellie Mae nakonec dostane, nebo ne.

Byla krásným pejskem

Ani lékaři, ani lidí z organizace na pomoc psům nemohli uvařit, jaký krásný pejsek se pod záplavou ulepených chlupů skrývá. Když byla oholena a byly jí podány požadované léky, infuze na hydrataci a také jídlo, začala být kontaktní a bylo jasné, že chce poděkovat svým zachránců. Ti, když jí viděli tak doslova nemohli uvěřit svým očím. Toto že je ten pes, který vypadal tak hrůzostrašně? Skutečně ano. V tu chvíli bylo i jasné, že najít mu nový domova nebude tak těžké.

Šla do nové rodiny

Když se Ellie Mae dostala z nejhoršího, začalo se s hledáním její nové rodiny. A jelikož jí srst již dorostla, bylo jasné, že její nalezení nebude složité. Takového krásného psa chce každý. A tak se i ona konečně dočkala rodiny, ke jí mají rádi, a hlavně o ní pečují.

Sdílejte článek